Հայրենիքին անսահման նվիրվածության համար Արցախի ՊՆ-ն բարձր պարգևների է ներկայացրել մի խումբ հերոսների
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է մերօրյա հերոսների նոր անուններ, որոնք ներկայացվել են պետական բարձր պարգևների:
Արդյունավետ հակահարձակողական գործողությունների, հակառակորդի կենդանի ուժն ու տեխնիկան ոչնչացնելու, թշնամական դիրքեր գրավելու համար մայոր Սամվել Սերժիկի Հարությունյանը, կապիտան Իշխան Արամի Կարապետյանը, ավագ լեյտենանտներ Արմեն Գրիգորիի Սարգսյանն ու Մոնթե Խաչատուրի Գրիգորյանը և լեյտենանտ Նոյ Արթուրի Սողոմոնյանը հրամանատարության կողմից ներկայացվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալների:
Նույն կարգի պետական պարգևների են ներկայացվել նաև փոխգնդապետ Սուրեն Սլավիկի Ավագյանը, փոխգնդապետ Միքայել Գրիգորիի Ավանեսյանը, կապիտան Վալերի Էդիկի Կազարյանը, շարքային Արտյոմ Շիրակի Սմոյանը, շարքային Դավիթ Վարդանի Կարապետյանը, կրտսեր սերժանտ-պայմանագրային Կամո Միքայելի Սահակյանն ու սերժանտ-պայմանագրային Թաթուլ Արտյոմի Ղայամյանը, շարքային Վազգեն Արմենի Մնեյանը, ավագ լեյտենանտ Տիգրան Զորիկի Հակոբյանը, շարքայիններ Վահան Արտյոմի Առաքելյանը, Ժորա Մելիքսեթի Ավդալյանը, Արթուր Մխիթարի Վարդանյանը, Գևորգ Անդրանիկի Մարտիրոսյանը, Արայիկ Սամվելի Դավթյանը, սերժանտ-պայմանագրային Ավո Արարատի Փարամազյանը, կրտսեր սերժանտ Մարտուն Ստեփանի Կարապետյանը, շարքային Սմբատ Անդրանիկի Ստեփանյանը, պահեստազորային Էրիկ Էմիլի Միրզաբեկյանը, պահեստազորի կապիտան Արարատ Ստեփանի Վարդանյանը, կրտսեր սերժանտ Ալեքսեյ Լևոնի Եսայանը, կապիտաններ Անտոն Բենիկի Գրիգորյանն ու Հարություն Գեղամի Հակոբյանը, շարքայիններ Արամ Սամվելի Երիցյանը, Սերգեյ Անդրանիկի Մալխասյանը, Յուրի Արսենի Ջհանգիրյանը, Հրաչյա Գագիկի Հախվերդյանը, Արսեն Համլետի Գրիգորյանը, Վիլեն Սարգիսի Բալայանը, Հակոբ Էդուարդի Հարությունյանը, շարքային-պայմանագրային Վոլոդյա Աբրիկի Յուզբաշյանը, պահեստազորայիններ Արմեն Արթուրի Հակոբյանը, Յուրա Նորիկի Գասպարյանը, Գագիկ Կամոյի Մուսայելյանը, Ալեն Վլադիմիրի Բարսեղյանը, Լորենց Կամոյի Բալայանը, Շիրազ Աշոտի Ուլուբաբյանը, Իգոր Զորիկի Բաբայանը, կապիտան Հարութ Էռնիկի Աբրահամյանը, ավագ-պայմանագրային Վրեժ Լավրիկի Բաբայանը, կրտսեր հրամանատարներ Էդգար Յաշայի Պողոսյանը /պահեստազորային/, Մհեր Կարենի Հայրապետյանը, Վռամ Պողոսի Բախշյանը, Մհեր Ռոբերտի Սահակյանը, Նելսոն Հրանտիկի Վարդանյանը, Արամայիս Արմենի Շահիջանյանը, Արտաշես Գառնիկի Մահտեսյանը, Տարոն Գուրգենի Համբարձումյանը, ավագ լեյտենանտ Գրիգոր Էռնիկի Բաղդասարյանը, լեյտենանտ Հրանտ Արտիկի Մեհրաբյանը, կապիտան Արմեն Գարիկի Խանազարյանը, ավագ լեյտենանտ Տիգրան Դավիթի Ահարոնյանը:
«Դրսևորելով անհատական ու կոլեկտիվ պատրաստության գերազանց մակարդակ, անսահման նվիրվածություն հայրենիքին, տղաները տարբեր ուղղություններում դիմել են հակահարձակողական գործողությունների, ոչնչացրել թշնամական կենդանի ուժ և մեծ քանակությամբ սպառազինություն, գրավել հակառակորդի դիրքեր, բարելավել յուրային ուժերի մարտավարական առավելության մակարդակը: Փառք մեր հերոս տղաներին»,-նշում են ՊՆ-ից:
Այսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՀունգարիան ստորագրել է պայմանագրեր, որոնք թույլ են տալու ռուսական նավթ ստանալ շրջանցելով Ուկրաինան Փաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան ՊայքարԻնչ է սպասում Telegram-ին․ ՌԴ Թվային նախարարությունը մանրամասներ է հայտնել «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներով«Անտառի արքա» քանդակը՝ Դիլիջանի խորհրդանիշներից մեկը․ բացահայտելով Հայաստանը (մաս 9)Բարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան 18-ամյա Միխայել Դոլգովի առեղծվածային անհետացման հետքերով. որտե՞ղ է նա, ո՞ղջ է արդյոքԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Խոշոր վթար՝ Կոտայքում, բախվել են «Hyundai» ու «BMW», վիրավnր կա, ՊՆ ծառայողը վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցելԱնվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. Ադելիա Պետրոսյանը 5-րդն է կարճ ծրագրից հետո Խաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներՋուր չի լինի որոշ հասցեներում Եկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասինՆերդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Աղոթք նեղության ժամին «Օպել»-ի վարորդը Մարգահովիտ գյուղի գազալցակայանում վճարել է կեղծ թղթադրամով․ նա հայտնաբերվել է «Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձը Մենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ Հայաստանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի ամենաբարեկամական երկրների վարկանիշային աղյուսակում Մենք չենք համաձայնի Դոնբասից զորքերի միակողմանի դուրսբերմանը. Զելենսկի ԱՄՆ–ում ձերբակալվել է դերասան Շայա Լաբաֆը ՌԴ ՊՆ․ Ղրիմի վրա հարձակման փորձի ժամանակ խոցվել են ուկրաինական անօդաչուներ Ուկրաինայում տարաձայնություններ են ծագել Ռուսաստանի հետ հնարավոր հրադադարի վերաբերյալ. Economist Բռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ Լուկաշենկո Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 18-ից 22-ը