Ուշադիր եղեք փողի մասին ձեր դատողություններում, թույլ մի տվեք, որ փողի մասին վատ մտքերը տիրապետեն ձեզ եւ կզգաք, թե ինչպես են դրանք գալիս դեպի ձեզ։
Փողն ասես էներգիա լինի, որը տրվում է նրան, ով ցանկանում է։ Մարդ ունենում է այնքան փող, որքան ցանկանում է։ Պատկերացրեք, որ Տիեզերքը ցանկությունների մի մեծ մեքենա է, որն իրականացնում է այն, ինչ ցանկանում եք. տալիս է էներգիա, ուժ, ոգեշնչվածություն, աշխատունակություն, ինքնավստահություն եւ այլ հոգեբանական ռեսուրսներ հենց այնքան, որքան պետք է , որպեսզի հասնեք ձեր երազանքին։
Ցանկանում եք նոր հագուստ—խնդրեմ, ձեզ կտրվի այնքան գումար, որքան անհրաժեշտ է դրա համար, նոր սառնարա՞ն—կրկին նույնքան ռեսուրս կունենաք, նոր ավտոմեքենա՞—եւս նույնքան։
Պատկերացրեք մի հերթ, որում մարդիկ ստանում են ինչ-որ հեղուկ, մեկը ստանում է փոքր քանակությամբ, մյուսը մի ամբողջ դույլ, իսկ մեկ ուրիշը մի ամբողջ բակ եւ յուրաքանչյուրն այն տանում է տուն, որպեսզի  դատարկի տարրայի մեջ։ Իհարկե, հարցը  միայն նրանում չէ, թե որքան է մեզ տրվել Տիեզերքի կողմից, այլ նաեւ այն, թե որքանն ենք մենք կարողանում հասցնել եւ չթափել։ Այստեղ խանգարում է վիրավորանքը, սպասումները, սխալ նպատակները, ձանձրույթը։
Այդ պատճառով էլ կարեւոր է կյանքի կոչել իսկապես արժեքավոր նպատակներ, այդ դեպքում էլ բավարար էներգիա կունենաք եւ երազանքներում համեստ չեք լինի։
Ինչ-ինչ, բայց երազանքների հարցում համեստությունը տեղին չէ։ Իհարկե, խոսելով երազանքների մասին, մենք խոսում ենք նաեւ գործողությունների մասին։ Հիմարը երազներում է հարստանում եւ եթե մարդ միայն ցանկանում է եւ չի գործում, ապա ոչնչի էլ չի հասնի։ Երազեք ավելիի մասին եւ կստանաք  անհրաժեշտ ամեն ինչ։ Գործեք շատ եւ  ձեր գործողությունների համար ուժ կստանաք։ Որքան էլ տարօրինակ հնչի, աշխարհը ձեզ գնահատում է ոչ թե նրա համար, թե «ԻՆՉ եք անում, այլ նրա համար, որ «ԱՆՈՒՄ ԵՔ»։