Նիժնևարտովսկի երկաթուղայինների հրապարակը վերազինվել է
86.ru-ն գրում է, որ Նիժնևարտովսկի 10-րդ միկրոշրջանում հայտնվել է Երկաթուղայինների նոր հրապարակը (Սևերնայա փողոցում գտնվող Էքսպրես առևտրի կենտրոնի մոտ): Այդ վայրը, որը նախկինում աներևակայելի ամայի վայր էր, հիմա դարձել է հարմարավետ քայլելու և հանգստանալու համար։ Հրապարակի դիզայնն ընտրել են իրենք՝ բնակիչները, քվեարկությամբ։
Հրապարակի տարածքը պայմանականորեն բաժանված է գոտիների։ Նոր կառույցի կարևորագույն կետը հեծանիվների կայանման նստարաններն են USB լիցքավորմամբ: Շուտով կառուցվածքին կավելացվեն նաև արևային մարտկոցներ և հնարավոր կլինի լիցքավորել բոլոր էլեկտրոնային սարքերը։
Նաև երկաթուղայինների հրապարակում արդեն տեղադրվել են փոքր ճարտարապետական ​​ձևեր, ճոճանակներ և աղբամաններ։ Երեխաների համար խաղային համալիր է կառուցվել, մնում է միայն խաղահրապարակը ծածկել ռետինե անվտանգ ծածկով։ Մանկական հատվածը պատրաստված է շոգեքարշի տեսքով։ Հրապարակը տեսահսկման տակ է։
Աշխատանքներն իրականացրել են երկու կապալառուներ՝ «Շիպկա» ընկերությունը և անհատ ձեռնարկատեր Ռոման Ասկարովը: Այգու կառուցման համար դաշնային, շրջանային և քաղաքային բյուջեից հատկացվել է մոտ 25 մլն ռուբլի։