Սերգեյ Ավագիմյանը երազում է հրավեր ստանալու Հայաստանի հավաքականից
Երևանի «Արարատ»-ի հետ պայմանագիր ստորագրած պաշտպան Սերգեյ Ավագիմյանն ակումբի պաշտոնական կայքի հետ հետ զրույցում կիսվել է իր առաջին տպավորություններով: 26-ամյա ֆուտբոլիստը թիմ է տեղափոխվել Ռուսաստանի առաջին լիգայում հանդես եկող «Բայկալ»-ից: «Հրավեր ստացա «Արարատ»-ից, երկկողմանի համաձայնությամբ խզեցի պայմանագիրը «Բայկալ»-ի հետ և մեկնեցի Սոչի: Շատ լավ տպավորություններ ունեմ: Բավականին արագ ընդհանուր լեզու գտա թիմակիցներիս հետ: Մենք պատվախնդիր թիմ ունենք: Սա շատ հետաքրքիր փորձ է, ցանկանում ենք հասնել մեր առջև դրված նպատակներին: «Արարատ»-ում կան հեռանկարային ֆուտբոլիստներ և միասին մենք հաջողություններ կարձանագրենք: «ԲՄԱ-Էներգիայի» հետ խաղը անցավ համառ և հավասար պայքարւմ: Տրամաբանական արդյունքը կլիներ ոչ-ոքին, սակայն մրցակցի բախտը բերեց: Երազում եմ Հայաստանի հավաքականից հրավեր ստանալու մասին: Հավաքականի մարզաշապիկով ինձ տեսնել շատ է ցանկանում նաև հայրս»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Ավագիմյանը: