Team-ը` Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերի հովանավոր
Ջերմուկը պատրաստվում է հյուրընկալել համահայկական ամենամասշտաբային սպորտային իրադարձության՝ Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերի ավելի քան 1300 մարզիկներին աշխարհի 19 երկրից։
Թիմային սպորտաձևերի զարգացմանն ու հայանպաստ ծրագրերի իրականացմանն աջակցելու նպատակով Team Telecom Armenia-ն արդեն երկրորդ անգամ միացել է այս նախաձեռնությանը որպես հովանավոր։
«Համահայկական ձմեռային խաղերին աջակցությունը մեզ համար ավելին է, քան պարզապես գործընկերությունը։ Սպորտի միջոցով մենք ստեղծում ենք կամուրջ՝ նպաստելով Հայաստանի ու սփյուռքի հազարավոր հայերի համախմբմանը, նոր կապերի ստեղծմանն ու համագործակցությանը»,-նշում է ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Մրցաշարերը անցկացվելու են փետրվարի 1-ից 7-ը։ Լավագույնի կոչմանն արժանանալու համար մարզիկները պայքարելու են հոկեյի, դահուկավազքի, լեռնադահուկային սպորտի ու սնոուբորդի, շախմատի, ինչպես նաև սպորտային պարերի և ձնամարտի մարզաձևերում:
Համահայկական խաղերն անցկացվում են օլիմպիական սկզբունքով՝ 4 տարին մեկ անգամ։ Առաջին անգամ Համահայկական խաղերն անցկացվել են 1999 թվականին` Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման նպատակով: