«Դեպի Եվրատեսիլ 2025» համերգի մասնակիցների հույզերն ու հետաքրքիր դրվագները
ՖՈՏՈՍեղմեք ԱՅՍՏԵՂ, լրացրեք օնլայն հայտը և մոռացեք հոսանքի վարձի մասին
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, երեկ երեկոյան՝ Կարեն Դեմիերճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացավ «Դեպի Եվրատեսիլ 2025» համերգը, որի ընթացքում 12 մասնակիցներից ընտրվեց Հայաստանի պատվիրակը: Հայաստանը «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին այս տարի կներկայացնի Պարգը՝ `«Survivor» երգով:
Երեկոն վարում էին երգիչ Արամ MP3-ին և դերասանուհի Անի Խաչիկյանը: Նախագծի հատուկ հյուրերն էին «Մանկական Եվրատեսիլ 2021»-ի հաղթող Մալենան և «Եվրատեսիլ 2023»-ի պատվիրակ Բրյունետը։
Tert.am Life-ը ներկա է եղել երեկոյին ու առանձնացրել մասնակիցների հույզերն ամենահետաքրքիր դրվագները:
Ամենաբարձր գնահատականներ ստացավ 12-րդ համարի ներքո ելույթ ունեցած Աթենա Մանուկյանը՝ «DaQueenation» երգով և 5-րդ համարի ներքո հանդիսատեսի սիրտը գրաված Սիմոնը «AY PAPAREY BYE» երգով: Նա զբաղեցրեց 2-րդ տեղը՝ ստանալով հայ և միջազգային ժյուրիի կողմից ամենաբարձր գնահատականը:
Համերգից անմիջապես հետո, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Պարգը նշեց, որ իր թիմը հրաշալի է աշխատել ու կարող ենք մտածել, որ հաջորդ տարի «Եվրատեսիլ»-ը հնարավոր է լինի Հայաստանում:
«Շատ ուրախ եմ ու շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր ընտրել են ինձ:
Ես աշխատասեր եմ, պատրաստ եմ ավելի զարգացնել ելույթս ու պիտի կրկնակի լավ հանդես գամ: Վստահ եմ, որ «Եվրատեսիլ»-ի մեծ բեմում շատ լավ կներկայանանք»,- ամփոփել է Պարգը: