Հայաստանի հավաքականը պարտվեց վրացիներին (տեսանյութ)
Ազգերի լիգայի B դիվիզիոնի ուղեգրի համար անցումային փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում Հայաստանի հավաքականը Երեւանի  Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում ընդունեց Վրաստանի հավաքականին եւ պարտություն կրեց 0:3 հաշվով։
33-րդ րոպեին Օգնյեն Չանչարեւիչի պաշտպանած դարպասը գրավեց իսպանական «Լեւանտեի» 25-ամյա կիսապաշտպան Գիորգի Քոչորաշվիլին (տեսանյութ
37-րդ րոպեին ֆրանսիացի Վինի Սանյոլի գլխավորած թիմի առավելությունը կրկնապատկեց ֆրանսիական «Լիոնի» 24-ամյա հարձակվող Ժորժ Միկաուտաձեն (տեսանյութ
59-րդ րոպեին Միկաուտաձեն նաեւ իր երկրորդ գոլը խփեց։
Հայաստանի հավաքականը 2 հարված կատարեց մրցակցի դարպասին։
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնում նորամուտը նշեց հոլանդացի Ջոն վան'տ Սխիպը։
Հանդիպման վերջնամասում հայ երկրպագուները վանկարկում էին «Հեռացի՛ր»՝ պահանջելով Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարության հրաժարականը։
Հայաստան - Վրաստան՝ 0:3 (0:2)
Քոչորաշվիլի, 33, Միկաուտաձե, 37, 59
1. Օգնյեն Չանչարևիչ, 3. Վարազդատ Հարոյան (ա), 4. Գեորգի Հարությունյան, 6. Ուգոչուկվու Իվու (10. Նարեկ Գրիգորյան, 65), 7. Էդգար Սևիկյան, 11. Տիգրան Բարսեղյան, 14. Գոռ Մանվելյան (23. Վահան Բիչախչյան, 46), 18. Արթուր Միրանյան (15. Նիկոլաս Կալուկյան, 57), 20. Արտակ Դաշյան (8. Սոլոմոն Ուդո, 46), 21. Նաիր Թիկնիզյան, 22. Սերգեյ Մուրադյան (19. Հովհաննես Համբարձումյան, 80)
Պահեստայիններ՝ 12. Արսեն Բեգլարյան, 16. Հենրի Ավագյան, 2. Էդգար Գրիգորյան, 5. Ստյոպա Մկրտչյան, 9. Պետիկ Մանուկյան, 13. Կամո Հովհաննիսյան, 17. Հրանտ-Լեոն Ռանոս