Президент Ливана заявил о попытках втянуть страну в «круговорот насилия»
Президент Ливана Джозеф Аун осудил «попытки вновь втянуть Ливан в круговорот насилия», сообщает NNA.
«То, что произошло сегодня на юге, и то, что продолжается с 18 февраля, представляет собой непрекращающееся нападение на Ливан и подрывает план спасения, согласованный всеми ливанцами», - сказал Аун.
Он призвал «все соответствующие силы на юге, особенно комитет по мониторингу, созданный в соответствии с соглашением от ноября 2024 года, и армию следить за происходящим со всей серьезностью, чтобы избежать любых последствий и контролировать любые нарушения или халатность, которые могут угрожать стране в этих деликатных обстоятельствах».
Президент Ливана также попросил командующего армией «принять необходимые меры на местах для обеспечения безопасности граждан и расследования обстоятельств произошедшего».
Ранее стало известно о возобновлении боев на границе Ливана и Израиля. Израиль сообщил о перехваченных с территории Ливана ракетах, а Ливан обвинил Израиль в проведении операции с применением пулеметов.
ԿԸՀ-ն հայտարարություն է տարածել 11-ամյա երեխայի մահվան մանրամասները․ ՌԴ Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի իրացում. ՔՈԳՎ հերթական բացահայտումը (տեսանյութ) Տարվա լավագույն ներկայացում ճանաչվեց «Լակոտը». Համազգային թատրոնն առաջատար է մրցանակների քանակով ԱՄԷ-ն գլխավորում է Հայաստանի ամենամեծ արտահանող և ներմուծող երկրների ցանկը․ Պապոյան Փաշինյանի հոգեբանության մասին դեռ գրքեր կգրվեն. Մարկեդոնով Երևանում և մարզերում լույս չի լինելու Բացահայտվել է հանցագործության 106 դեպք․ օպերատիվ իրավիճակը՝ հանրապետությունում +27. օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա Մարտի 29-ին և 30-ին նախընտրական քարոզչությունն արգելվում է Ռևա՞նշ Ծառուկյանի հետ․ Օլիվեյրան բացել է խաղաքարտերը Մաքսիմ Գորկու՝ մեծ մտածողի հանրահայտ մտքերը Հանդիպում՝ Արտաշատի տարածաշրջանի հայրենակիցների հետ․ Նաիրի ՍարգսյանՏավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղում այրվել է բեռնատար ավտոմեքենա 36 ժամ ջուր չի լինելու ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել Մյանմարում, Թաիլանդում և հարևան երկրներում երկրաշարժների դեպքով Շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Դավիթ Բեկ փողոցում Արտակարգ դեպք՝ Լոռու մարզում. 37-ամյա երիտասարդ տղա է փրկվել Սիրելի' գյումրեցիներ, կոչ ենք անում առավելագույն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել Գյումրու ընտրություններին․ Նաիրի Սարգսյան Սմբատ Լպուտյանը հյուրընկալել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային շախմատային ասոցիացիայի նախագահին (ֆոտո) «Արարատ-Արմենիա» - «Փյունիկ»՝ 3:2 (տեսանյութ) ՀՀ-ի հետ գյուղատնտեսական ապրանքաշրջանառությունն աճել է 16,2%-ով. ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարություն 31-ամյա տղամարդը ծանոթացել է մի աղջկա հետ, ով իր մասնակցությամբ տեսանյութը չտարածելու համար պահանջել է գումար Ահազանգ․ Արմավիրի բանտի 59 խցում զոն նայողը ծեծում է դատապարտյալներին, հավաքագրում՝ գումարՄարտի 31-ին հայտնի կդառնա կենսաչափական փաստաթղթերը թողարկող ընկերության անունը Գյումրիում ձերբակալվածներից 5-ի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել վարչական հսկողությունը, 3-ի նկատմամբ՝ բացակայելու արգելքը «Սրանք միշտ են սուտասան եղե՞լ, թե՞ ՔՊ մտնելուց հետո են դառնում». Լեւոն Քոչարյան Փաշինյանն ընդունել է Rotary International կազմակերպության նախագահին Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք առաջադրվեց․ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությամբ երկրից չբացակայելը «Եվրասիան» Մոսկվայում հավաքել է Եվրասիայի երկրներից պատմության ուսուցիչներին միջազգային «Պատմական ճշմարտություն» ֆորումինՏավուշի մարզում իրականացվել են հարկադիր քարաթափման աշխատանքներ Մյանմայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժից 144 մարդու չի հաջողվել փրկել Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըՖասթեքսն աջակցում է Future Economy Summit-ին. առաջիկա հանդիպումը՝ Ծաղկաձորում էՓաշինյանի իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, սպառել է իրեն և չի կարողանալու վերարտադրվել․Ավետիք Չալաբյան Հանքարդյունաբերական ճյուղը ամենավերահսկվողն է Հայաստանում. ԶՊՄԿ ՓԲԸ փոխտնօրեն Գյումրիում վարչական ռեսուրսի չարաշահում է և ընտրախախտումներ. գյումրեցիՍրանք արժանի չեն Գյումրուն ու գյումրեցուն, իրենց գրպանի համար են աշխատում. գյումրեցիՄեր հարկերով իր պաստառներն է փակցրել քաղաքում. գյումրեցիՆիկոլն իր էությամբ ստախոս է. գյումրեցիներՔՊ-ն վարկանիշ չունի Գյումրիում, դատապարտված է. գյումրեցիՊղնձի եւ մոլիբդենի պահանջարկը կկրկնապատկվի եւ կեռապատկվի, իսկ ադրբեջանական նավթը սպառվում է. Ջհանյան Վստահ եմ՝ Սարիկ Մինասյանը շուտով 4-րդ քաղաքական ուժն է փնտրելու. շատ «սկզբունքային» է. Աննա Մկրտչյան Fast Shift-ը ներկայացրել է WalletX դրամապանակը՝ բլոկչեյն տեխնոլոգիայովՑնցվում են, զգում են՝ իշխանությունը ոտների տակից փախչում է, քաղաքական տեռոր են անում. Շարմազանով «Իմ Ամերիա, իմ տուն» արշավի շրջանակում Ամերիա բանկն իրականացրեց մեծ վիճակախաղ՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով շահելու բնակարան ԵրևանումԱՄՆ-ն ավելի քան 40 ավիահարված է հասցրել Եմենին Արգելել են Արա Աբրահամյանի մուտքը ՀայաստանԿարևոր է աստիճանաբար սկսել երկխոսությունը Թուրքիայի հետ. Կիպրոսի նախագահ Մանկապարտեզի տնօրենը գումար էր հափշտակել․ նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել