В Тбилиси из-за матча Грузия-Армения 23 марта ограничат дорожное движение
В связи с проведением футбольного матча Грузия-Армения в Тбилиси 23 марта движение в районе стадиона «Динамо-Арена» будет ограничено, сообщает Новости-Грузия со ссылкой на пресс-службу мэрии грузинской столицы.
Дороги начнут перекрывать с 14:00. Движение возобновится вскоре после матча. Ограничения коснутся участков проспекта Акакия Церетели, улиц Георгия Цабадзе, Маяковского, Кипиани и Метревели.
Водителям предлагают передвигаться по улицам Тевдоре Мгвдели, Абастумани, Цинамдзгвришвили, проспекту царицы Тамар, Курдиани, Иаманидзе и Лебанидзе.
Что касается общественного транспорта, автобусы и маршрутки будут курсировать от проспекта Церетели до улицы Кутаисской, через мост Вахушти до площади Саакадзе, площади Героев и далее будут следовать по установленному маршруту.
Сборные Грузии и Армении завтра проведут второй матч плей-офф Лиги наций УЕФА. Начало игры – в 18:00 по местному времени. Все билеты на матч были распроданы менее чем за час еще в феврале.
Ուժերի նուրբ հավասարակշռության խախտումը մեծացնում է լարվածությունը տարածաշրջանում. հնարավո՞ր է խաղաղություն առանց Ռուսաստանի. «Փաստ»«Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորիսի գրասենյակը ս․ թ․ ապրիլի 4-ին կազմակերպում է վարչական հարցերով անվճար իրավական խորհրդատվությունԱրեգակնային էներգիայի ճիշտ կառավարումն օգտակար է բնության համարԶՊՄԿ-ն մշտապես կանգնած է մշակույթի կողքին՝ աջակցելով արվեստի զարգացմանը և Սյունիքի մշակութային ժառանգության պահպանմանը Հայաստանը պետք է ընտրի աթոռը՝ «եվրոպակա՞ն», թե՞ «ռուսական». «Փաստ»Վթարային ջրանջատում Երևանում և մարզերում «ՀայաՔվեն» Գյումրիում և Փարաքարում ամենամեծ դիտորդական կազմակերպությունն է. Արմեն Մանվելյան«Իրար շատ ենք սիրել, այդ սերը չի պակասել, միայն ավելացել է, ապրում եմ այն մտքով, որ մի օր կհանդիպեմ իրեն երկնքում». ավագ սերժանտ Վիգեն Ավագյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Վերին Շորժայում. «Փաստ»Իշխող ուժի թեկնածուից դժգոհ եմ. գյումրեցիՊետք է սթափվել, ամեն ինչ մի կողմ դնել ու կենտրոնանալ Հայաստանի անվտանգության հարցերի վրա. Մհեր Ավետիսյան«Այս փաստաթուղթը միջազգային բոլոր նորմերին հակառակ է, այն համաձայնեցվել կամ պարտադրվել է ուժի կիրառման սպառնալիքի միջոցով». «Փաստ»Ինչ եղանակ է կանխատեսում Հայաստանում Գագիկ Սուրենյանը Ի՞նչ տոնական և ոչ աշխատանքային օրեր կան ապրիլին Գյումրիում «լռության օր» է Դոլարն ու ռուբլին էժանացել են․ փոխարժեքն՝ այսօր «Տղամարդուն սիրել պետք չէ, նրան հասկանալ է պետք». Ավո Ադամյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ»Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները. «Փաստ»Մյանմարում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1002-ի. կա 2376 վիրավոր Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ. «Փաստ»ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են 2026 թվականին նախատեսվում է ունենալ դպրոցի 26 գործուղված տնօրեն, նրանց կտրվի լրավճար. բյուջեի եկող տարվա լրացուցիչ ծախսը՝ 52 մլն դրամ. «Փաստ»Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ»Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ»Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով. «Փաստ»Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տեղի ունենալիք ընտրություններին. «Փաստ»ԿԸՀ-ն հայտարարություն է տարածել 11-ամյա երեխայի մահվան մանրամասները․ ՌԴ Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի իրացում. ՔՈԳՎ հերթական բացահայտումը (տեսանյութ) Տարվա լավագույն ներկայացում ճանաչվեց «Լակոտը». Համազգային թատրոնն առաջատար է մրցանակների քանակով ԱՄԷ-ն գլխավորում է Հայաստանի ամենամեծ արտահանող և ներմուծող երկրների ցանկը․ Պապոյան Փաշինյանի հոգեբանության մասին դեռ գրքեր կգրվեն. Մարկեդոնով Երևանում և մարզերում լույս չի լինելու Բացահայտվել է հանցագործության 106 դեպք․ օպերատիվ իրավիճակը՝ հանրապետությունում +27. օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա Մարտի 29-ին և 30-ին նախընտրական քարոզչությունն արգելվում է Ռևա՞նշ Ծառուկյանի հետ․ Օլիվեյրան բացել է խաղաքարտերը Մաքսիմ Գորկու՝ մեծ մտածողի հանրահայտ մտքերը Հանդիպում՝ Արտաշատի տարածաշրջանի հայրենակիցների հետ․ Նաիրի ՍարգսյանՏավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղում այրվել է բեռնատար ավտոմեքենա 36 ժամ ջուր չի լինելու ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել Մյանմարում, Թաիլանդում և հարևան երկրներում երկրաշարժների դեպքով Շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Դավիթ Բեկ փողոցում Արտակարգ դեպք՝ Լոռու մարզում. 37-ամյա երիտասարդ տղա է փրկվել Սիրելի' գյումրեցիներ, կոչ ենք անում առավելագույն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել Գյումրու ընտրություններին․ Նաիրի Սարգսյան Սմբատ Լպուտյանը հյուրընկալել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային շախմատային ասոցիացիայի նախագահին (ֆոտո) «Արարատ-Արմենիա» - «Փյունիկ»՝ 3:2 (տեսանյութ) ՀՀ-ի հետ գյուղատնտեսական ապրանքաշրջանառությունն աճել է 16,2%-ով. ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարություն 31-ամյա տղամարդը ծանոթացել է մի աղջկա հետ, ով իր մասնակցությամբ տեսանյութը չտարածելու համար պահանջել է գումար Ահազանգ․ Արմավիրի բանտի 59 խցում զոն նայողը ծեծում է դատապարտյալներին, հավաքագրում՝ գումար