США откажут более чем 500 тыс. лиц в выдаче статуса легальных мигрантов
Администрация американского президента Дональда Трампа откажет более чем 500 тыс. лиц, прибывших в США с Кубы, Гаити, а также из Никарагуа и Венесуэлы, в выдаче статуса легальных мигрантов. Об этом сообщило Министерство внутренней безопасности США (МВБ).
«С момента запуска программы по предоставлению права на въезд в США для венесуэльцев и их ближайших родственников 12 октября 2022 года и последующего введения подобных программ для кубинцев, гаитян, никарагуанцев и их ближайших родственников в период с января 2023 года по 22 января 2025 года примерно 532 тыс. иностранцев, которым запрещен въезд в США, получили предварительное разрешение на поездки в страну и рассмотрение вопроса о предоставлении им такого права», - говорится в документе, опубликованном ведомством. В нем отмечается, что программы по предоставлению права на въезд в США для мигрантов из перечисленных стран и их ближайших родственников будут прекращены.
Иммигрантам, которые подпадают под действие этой программы, предписано покинуть территорию США в течение 30 дней после официальной публикации уведомления в Федеральном реестре (сборнике официальных документов американского правительства),  то есть до 24 апреля, даже если их разрешение на пребывание в стране еще не истекло.
Трамп неоднократно высказывался за ужесточение иммиграционной политики США. После вступления 20 января в должность президента он подписал указ о введении на границе с Мексикой режима чрезвычайной ситуации. Министерство внутренней безопасности расширило полномочия американских правоохранительных органов, позволив им депортировать нелегалов по так называемой ускоренной процедуре, то есть без решения иммиграционного суда.
Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ. առաջին նիստն ապրիլի 16-ին է. Գոհար Մելոյան Գյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ Շվեդիան հայտարարել է Ուկրաինային 2022 թվականից ի վեր ամենամեծ ռազմական օգնության մասին Փեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են անցկացրել Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ Տեխնիկական անճշտությունների պատճառով Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ «Ես որոշում եմ կայացրել, որ պետք է մայր լինեմ ու դա իմ ամենաճիշտ որոշումն է եղել». Մաշան՝ որդուն միայնակ մեծացնելու և ամուսնալուծության մասին «ՔՊ-ի հետ ճանապարհ չեմ գնալու». Վարդան Ղուկասյան Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի Սարգսյան Ամփոփվել են Գյումրու ավագանու ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումները․ ինչ է հայտնի Վստահ եմ՝ օրեր անց պատեհություն կունենամ արձանագրել, որ Գյումրիում ընդդիմադիր կոնսոլիդացված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ. Սուրենյանց Երևանում տանը կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մեզ համար լավագույն տարբերակը համայնքային բնակեցումն է, բայց իշխանությունը միտումնավոր դա չի անում, նախընտրում են մեր՝ ցրիվ բնակեցումը. Արտակ Բեգլարյան Խնածախում անհանգիստ են․ Ադրբեջանը կրшկել է բնակելի հատվածի ուղղությամբ, տուն է վնասվել 36 ժամ ջուր չի լինի Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակներըՇատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Հատուկ օպերացիա՝ Երևանում. վնասազերծվել են օտարերկրացիներ «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունները 1 զոհ, 1 վիրավոր. վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհին «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներինՀայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը. ՀՀ ԱԳՆ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանը գիշերային ժամերին անկանոն կրակահերթերով խախտել է հրադադարի ռեժիմը. Պատգամավոր Աբրահամյան Պատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ Սարգսյան Երկար ժամանակ ջուր չի լինի Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը Իսրայելի երեկվա հարվածները Գազայում 64 մարդու կյանք են խլել«Մայր Հայաստան» դաշինքը պատրաստ է միանալ Գյումրիում ամենաշատ ձայներ հավաքած ընդդիմադիր ուժին Անձրև, քամու ուժգնացում․ եղանակը՝ Հայաստանում Հրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Զելենսկին հասկանում է, որ Ուկրաինան ՆԱՏՕ-ի անդամ չի լինի. Թրամփ Պատրաստ ենք քվեարկել Վարդան Ղուկասյանի օգտին․ «Իմ Հզոր Համայնք» կուսակցություն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Իրանում ավտոբուս է վթարի ենթարկվել․ զոհվել է 14, վիրավորվել՝ 46 մարդ Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 60 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Խնդրում եմ քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանը ահազանգում է հոսանքազրկումների մասին Ես սպասում էի էս հաղթանակին. Վալոդյա Գրիգորյանը նախընտրական շտաբում կողմնակիցների հետ տոնում է հաղթանակը Հայտնի են Գյումրիի 34 տեղամասերի ամփոփ ձայները Ի՞նչ արդյունք է Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններում՝ 25 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Գյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ ՔուչակՓարաքարում տոնում են Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (վիդեո)