Белоруссия начала проверку боевой готовности вооруженных сил
Проверка боевой готовности вооруженных сил началась в Белоруссии по поручению президента Александра Лукашенко. Об этом сообщила пресс-служба белорусского Минобороны в своем Telegram-канале.
«Сегодня по поручению президента Республики Беларусь государственным секретариатом Совета безопасности Республики Беларусь начата проверка боевой готовности вооруженных сил», - говорится в сообщении.
Ի՞նչ արդյունք է Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններում՝ 25 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Գյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ ՔուչակՓարաքարում տոնում են Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (վիդեո) Փարաքարի թիվ 14/12 տեղամասի արդյունքները. Առաջատարը ՔՊ-ն է, երկրորդ տեղում «Միասնությունն» է 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 15 ընտրատեղամասերից 11 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո` Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Գյումրում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Ընտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Անգլիայի գավաթ․ կիսաեզրափակիչի զույգերը Փարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ը Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա ՄանուկյանԱրցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվի Ո՞վ է հաղթում Գյումրու ընտրություններում. հաշվարկԻ՞նչ եղանակ կլինի ապրիլի առաջիկա օրերին Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ընտրատեղամասերը փակվեցին. շուտով կմեկնարկի ձայների հաշվարկը Ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ Լուսակերտի զորամասի դիմաց բախվել են «Ford Transit»-ը ու «Opel Zafira»-ն․ կա վիրավոր ՀԷՑ-ը տեղեկացնում է. որոշ հասցեներում կլինեն անջատումներ Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Պլանային գազանջատումներ. հասցեներ Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են Շուրջ 36 ժամ ջուր չի լինի. հայտնի են հասցեները Կարճաղբյուր գյուղում այրվել է անասնակեր Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Մխչյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել MIX FIGHT 57-ը կանցկացվի Երևանում Աթենքում կայացել է Լեռնային Ղարաբաղի հայկական վտանգված մշակութային ժառանգությանը նվիրված միջոցառում Տոնգա թագավորությունում 7 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել Փարաքարում ընտրատեղամասեր են հոսանքազրկվել. ի՞նչ է հայտնի Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 17:00-ի դրությամբ Պարեկների կողմից ոստիկանություն տեղափոխված 3 քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոցներ և կաթոցիչներ ՔՊ-ի վստահված անձը հրաժարվում է ցույց տալ իր պահած թղթերը․ վեճ տեղամասում Ահազանգ ենք ունեցել, որ 8 րդ համարի քվեաթերթիկը չի տրամադրվում մարդկանց Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդԻմ ու թիմակիցներիս նկատմամբ որոշակի բաներ կա պլանավորված, փորձում են գյումրեցիներին ապակողմնորոշել Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանՔիչ առաջ առեւանգված կանայք Գյումրու ոստիկանության բաժիններից որևէ մեկում չեն․ փաստաբան Քրեական ոստիկանության բաժնում է Անահիտ Խալաթյանը. Սոս Հակոբյան Բաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըԻշխանության թեկնածուի թաղում կուտակումներ են. Ավետիք ՉալաբյանԱռևանգել են «Մեր քաղաքը» դաշինքի թեկնածուներից մեկին