Ucom Joins the Regional Forum “DemArDem: Dialogue of Generations”
Ucom, as an active supporter of educational programs in innovation and technology, announces its participation in the regional forum “DemArDem: Dialogue of Generations”.
The event, organized by the "Children of the Regions" NGO, will take place on March 29 at the Tashir Cultural Center.
Not only does Ucom support the organization of the event, but its employees also actively participate as mentors, panel discussion moderators, and in other roles.
The goal of this initiative is to create a platform where talented children living in the regions will have the opportunity to present their unique experience and success, inspiring both their peers and the older generation.
"It is a great honor for us to be the part of this forum and share our experience. Besides, we are happy to hear the ideas of young people, as they are often more open to change. We at Ucom are always ready to support such initiatives in different regions of Armenia to make the ideas of young people heard and help develop them," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
"MEM has always prioritized the self-expression and development of young people living in the regions. This forum is another important step in creating opportunities for them to make their voices heard beyond their communities. Both cooperation and solidarity are key to our success. The involvement of partners like Ucom demonstrates that business, the public sector, and communities can unite to support the development of young people," said Aramayis Margaryan, President of the "Children of the Regions" NGO.
The forum, which will bring together 500 representatives of the younger and older generations, will give young people the opportunity to exchange experience with leading specialists, businessmen and intellectuals of Armenia.
It should be noted that the regional forum will feature speeches by young speakers, Q&A sessions, exhibitions, networking, a panel discussion, and finally, a final concert to turn the day into a celebration.
The digital and technological education of young people is a major component of Ucom’s Corporate Social Responsibility programs. Supporting this event also aligns with the company’s commitment to providing young people with opportunities to learn, develop, and drive change through their ideas and initiatives.
"Children of the Regions" is a socio-educational NGO aimed at creating a decentralized community of educated, patriotic leaders guided by strong values for the balanced development of Armenia.
Currently, the community includes over 400 active volunteers from all regions of Armenia and Javakhk, as well as more than 100 experienced mentors from Armenia and the diaspora.
Հայ ժամանակակից արվեստի հաղթանակը միջազգային բեմում. Ռիմա Պիպոյանի և Սերգեյ Ումրոյանի «Իկոնա» բալետի համաշխարհային պրեմիերան Ամենամեծ ՀՆԱ-ն ունի Սյունիքի մարզը, և դա հանքարդյունաբերության շնորհիվ է. Աննա Սաղաբալյան Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել Գյումրու «սպիտակ ծուխը» և իր դասերը. Վահե Հովհաննիսյան Գույքահարկը պետության և անհատի փոխհարաբերությունները կարգավորող հարկատեսակներից մեկն է, բայց այն պետք է լինի ողջամտության սահմանում. ՀայաՔվեԳյումրին ցույց տվեց, որ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններով հեռացնել հնարավոր է. Ավետիք Չալաբյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան 4,3 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելՆոր ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան․ Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասին 9 տարի առաջ այս օրն Ադրբեջանն իր առաջ խնդիր էր դրել` ռազմական արկածախնդրության միջոցով լուծել ղարաբաղյան կոնֆլիկտը և հայերի գոյության հարցը վերջնականապես փակել. Աբրահամյան Պարտված, ծեծված մարդը պետք չի կարող բանակցել, պիտի թողնի-գնա․ քաղաքացի ՌԴ-ն գրոհել են ուկրաինական անօդաչուները, բնակելի շենք է վնասվել․ իրավիճակը՝ երկրում Դոլարն էժանացել է, ռուբլին՝ թանկացել․ փոխարժեքն՝ այսօր Արհեստական ​​բանականությունն ի վիճակի է ստել մարդկանց՝ իր նպատակներին հասնելու համար. հետազոտություն ԱՄՆ-ն կարող է լրացուցիչ պատժամիջոցներ սահմանել ռուսական նավթ տեղափոխող նավերի դեմ Փակ շուկայի գետնանցումը երեկոյան ժամերին սարսափ ֆիլմ է հիշեցնումՋիգարխանյանի նախկին կինը լույս աշխարհ է բերել իր առաջնեկին Հայկական շոու-բիզնեսի երկակի ստանդարտները. պլաստիկ վիրահատությունների համար միայն կանայք են դատապարտվում, թեև դա անում են նաև տղամարդիկ Երևան է ժամանել Վիետնամի Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանը Մինչև հիմա չի պարզվել Տիգրանին խnշտանգման ենթարկած ոստիկանների ինքնությունը․ փաստաբան Վեհափառը Գերմանիայի նախագահին խնդրել է Ադրբեջանում բարձրաձայնել Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների, Բաքվում պահվող հայերի ազատ արձակման, հայկական հոգևոր-մշակութային ժառանգության պահպանության հիմնախնդիրները Շուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14 Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Հունաստանում ջրհեղեղներ են․ փակվել են դպրոցները Դիտահորի գողացված կափարիչները հայտնաբերվել են. Արմավիրի համայնքային ոստիկանների բացահայտումը Ապրիլի 2-ին և 3-ին հարյուրավոր հասցեներում լույս չի լինելու Մութ նյութը փոխում է Երկիրը. գիտնականները բացահայտել են անսպասելի ազդեցություն Ջուր չի լինելու․ հասցեներ Գողություններ գերեզմանատնից ու ոչ միայն. Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանների բացահայտումը Մհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Թրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տուն Ինքնաթիռը պտտվել է օվկիանոսի վրա այն բանից հետո, երբ ուղևորը փորձել է բացել ինքնաթիռի դուռը Բաքվի հայերի ջարդերը Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Փարաքարում 3 ընտրական տեղամասերում ընտրական տեղամասերում քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկն ավարտվել է Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրեր Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավոր Վերաբացվում է հայկական արվեստի մշտական ցուցադրությունը Բայրամովը Եվրամիության ներկայացուցիչներին բողոքել է Հայաստանի Սահմանադրության և սպառազինության առնչությամբ Կինը դիմել է ոստիկանություն՝ հայտնի բժշկական կենտրոններից մեկի տնօրենը մի քանի անգամ սխալ վիրահատություն է կատարել Իսլանդիայի Ռեյկյանես թերակղզում հրաբուխ է ժայթքել Հայտնի են Հայաստանի պատանիերի շախմատի առաջնության մրցանակակիրները Միացյալ Նահանգները նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Իրանի դեմ Հնդկաստանում ճայթուկների գործարանի պայթյունի հետևանքով առնվազն 18 մարդ է կյանքից զրկվել Գալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ Ռուբեն Վարդանյանի գործով Բաքվում այսօր հարցաքննվել են «տուժողներ», որոնք նրա հետ ծանոթ չեն «Երբեմն ես էլ եմ մտածում, որ ավելի հարմար կլիներ ընտրած լինեի այնպիսի մասնագիտություն, որ հստակ իմանայի իմ գրաֆիկը». Անահիտ Մանուկյան Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել Ոստան գյուղում՝ երկաթգծի հարևանությամբ, «Toyota C-HR»-ը բախվել է սյանը և բռնկվել Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը