Ժամեր շարունակ ջուր չի լինի
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված, մարտի 26-ին ժամը 11:00-18:00-ն կդադարեցվի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Ռուբինյանց, Գերցեն, Բուսաբանական, Մ.Էմինեսկու, Մ.Էմինեսկու 1-2 , Ծարավ Աղբյուր փողոցների և Ռուբինյանց 1 նրբանցքի ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին ժամը 11:30-16:00-ն կդադարեցվի Կենտրոն վարչական շրջանի Ֆիզկուլտուրնիկների, Ս.Մերգելյան /Այգեստանի 5, Թ.Ավդալբեգյան /Այգեստանի 4, Գ. Չուբարյան /Այգեստանի 3, Շարա Տալյան փողոցների ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին 09:30-15:00 կդադարեցվի ք.Եղեգնաձոր Գր.Նարեկացու, Միկոյան, Մոմիկ, Պ.Սևակ, Զորավար Վարդան, Չալաբյան փողոցների ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին 10:00-21:00 կդադարեցվի Մարտունի քաղաքի, Ներքին Գետաշեն, Լիճք գյուղերի ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին 09:45-16:00 կդադարեցվի Վանաձոր քաղաքի Րաֆֆու, Սանկտ Պետերբուրգ փողոցների, Ներսիսյան թաղ. 1-15 շենքերի ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին 11:00-18:00 կդադարեցվի Մեղրի քաղաքի Զ.Անդրանիկ փողոցի ջրամատակարարումը:
Մարտի 26-ին 12:00-17:00 կդադարեցվի Վանաձոր քաղաքի Ավ.Իսահակյան, Շինարարներ, Ուսանողական, Աղայան փողոցների և Ավ.Իսահակյան 1-3 նրբանցքների ջրամատակարարումը:
Ընկերությունը հայցում է սպառողների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության և կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար:
Հրշեջ-փրկարարները Ռուս-հայկական արձագանքման կենտրոնում մասնակցել են վերապատրաստման դասընթացի Նախկին նախագահների թիմակիցների հետ քննարկումներ են սկսվել․ ինչ է պլանավորում շարժումը․ մանրամասներ Դատախազությունը պահանջում է նախկին ղեկավարի իրավահաջորդից բռնագանձել անշարժ գույքեր Մյանմայում տեղի ունեցած երկրաշարժը 334 ատnմային ռnւմբին համարժեք էներգիա է արտանետել. երկրաբան Ոչ ոք իրավունք չունի մեր փոխարեն որոշում կայացնելու. Արցախի ՄԻՊ Զոhեր, վիրավորներ․ ինչ է կատարվել վերջին ժամերին՝ ԴնեպրումՄեծ Բրիտանյան կոչով դիմել է Ադրբեջանին Իրանը պատրաստ է անուղղակի բանակցել ԱՄՆ-ի հետ. Հայաստանը լրջորեն կշահի, եթե կարողանա դառնալ նման բանակցությունների հարթակ. իրանագետ Արցախցին ունի վերադարձի իրավունք և երբևէ չի պատրաստվում հրաժարվել դրանից. Գեղամ Ստեփանյան Մյանմայում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ռուսաստանն ակտիվանում է Հարավային Կովկասում Գյումրու քաղաքապետի ԺՊ-ն վարչական ռեսուրս է կիրառում. Արամ Պետրոսյան«Նախկին ՔՊ-ական չի լինում». վատ բեմադրություն՝ Աղազարյանի և ՔՊ-ի մասնակցությամբ «Գյումրիի երիտասարդությունն ավանդույթների պաշտպանության գործում. լայնածավալ ակցիա ընդդեմ եվրաինտեգրմանը»Բիզնեսի դեմքը. Բակուր Մելքոնյան ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել Գնացե´ք ընտրության, խախտում տեսնելիս ահազանգեք «ՀայաՔվեին». Ավետիք ՉալաբյանԼավ լուր՝ հղի կանանց համար Եվս մեկ հագուստ տղամարդկանցից՝ կանանց համար. «Փաստ»Արա Աբրահամյանին առանց պատճառաբանության ժամեր շարունակ պահել են «Զվարթնոցում» ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ԱՅՍ ՕՐԸ (29 ՄԱՐՏԻ). Աշխարհում առաջին անգամ ընդունվել է օրենք ծխախոտի օգտագործման սահմանափակումների մասին. «Փաստ»Գյումրիում ՔՊ-ն «լռության օրը» հակաքարոզչություն է անում ԶՊՄԿ-ի սոցիալական ծրագրերի շրջանակում Աճանանի մի քանի ընտանիք ջերմոցային տնտեսություն է հիմնել Ուժերի նուրբ հավասարակշռության խախտումը մեծացնում է լարվածությունը տարածաշրջանում. հնարավո՞ր է խաղաղություն առանց Ռուսաստանի. «Փաստ»«Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորիսի գրասենյակը ս․ թ․ ապրիլի 4-ին կազմակերպում է վարչական հարցերով անվճար իրավական խորհրդատվությունԱրեգակնային էներգիայի ճիշտ կառավարումն օգտակար է բնության համարԶՊՄԿ-ն մշտապես կանգնած է մշակույթի կողքին՝ աջակցելով արվեստի զարգացմանը և Սյունիքի մշակութային ժառանգության պահպանմանը Հայաստանը պետք է ընտրի աթոռը՝ «եվրոպակա՞ն», թե՞ «ռուսական». «Փաստ»Վթարային ջրանջատում Երևանում և մարզերում «ՀայաՔվեն» Գյումրիում և Փարաքարում ամենամեծ դիտորդական կազմակերպությունն է. Արմեն Մանվելյան«Իրար շատ ենք սիրել, այդ սերը չի պակասել, միայն ավելացել է, ապրում եմ այն մտքով, որ մի օր կհանդիպեմ իրեն երկնքում». ավագ սերժանտ Վիգեն Ավագյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Վերին Շորժայում. «Փաստ»Իշխող ուժի թեկնածուից դժգոհ եմ. գյումրեցիՊետք է սթափվել, ամեն ինչ մի կողմ դնել ու կենտրոնանալ Հայաստանի անվտանգության հարցերի վրա. Մհեր Ավետիսյան«Այս փաստաթուղթը միջազգային բոլոր նորմերին հակառակ է, այն համաձայնեցվել կամ պարտադրվել է ուժի կիրառման սպառնալիքի միջոցով». «Փաստ»Ինչ եղանակ է կանխատեսում Հայաստանում Գագիկ Սուրենյանը Ի՞նչ տոնական և ոչ աշխատանքային օրեր կան ապրիլին Գյումրիում «լռության օր» է Դոլարն ու ռուբլին էժանացել են․ փոխարժեքն՝ այսօր «Տղամարդուն սիրել պետք չէ, նրան հասկանալ է պետք». Ավո Ադամյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ»Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները. «Փաստ»Մյանմարում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1002-ի. կա 2376 վիրավոր Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ. «Փաստ»ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են 2026 թվականին նախատեսվում է ունենալ դպրոցի 26 գործուղված տնօրեն, նրանց կտրվի լրավճար. բյուջեի եկող տարվա լրացուցիչ ծախսը՝ 52 մլն դրամ. «Փաստ»Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ»Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ»Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով. «Փաստ»Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տեղի ունենալիք ընտրություններին. «Փաստ»ԿԸՀ-ն հայտարարություն է տարածել