Առանց սեթևեթանքի և աներկբա ուզում եմ ասել՝ մենք Ղարաբաղյան շարժումը չպետք է շարունակենք. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Գերիների վերադարձի հետ կապված ես նոր բան չունեմ ասելու, այն նույն գործիքակազմերը, որ նախկինում կիրառել ենք, հիմա էլ ենք կիրառում, ապագայում էլ ենք կիրառելու. դա շատ կարևոր հարց է, որը մեզ անհանգստացնում է, որպես հումանիտար, քաղաքական, որպես կարևոր թեմա տարածաշրջանում կայունություն ու խաղաղություն հաստատելու վերաբերյալ: Այս մասին Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամին ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ի պատասխան «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանի:
Գալստյանն արձագանքեց՝ նշելով, որ Փաշինյանը հրաժարվում է բոլոր գործիքներից, օրինակ միջազգային ատյաններից հայցերի հետ վերցնելը, որոնք մեզ ուժեղացնում են, հետո ասում է, թե ոչինչ չի զիջում:
«Հայցերի հետ վերցման պահըն ուժի մեջ է մտնում համաձայնագիրը ստորագրելուց և ուժի մեջ մտնելուց հետո: Այդ հայցերը հետ վերցնելը վերաբերում է ոչ միայն Հայաստանին, այլ նաև Ադրբեջանին, այդ հայցերը հետ վերցնելու արդյունքում որքան Հայաստանն է թուլանալու, այնքան թուլանելու է Ադրբեջանը»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը հարց բարձրացրեց՝ ՀՀ-ն, Հայաստանի ժողովուրդը ուզո՞ւմ է շարունակել Ղարաբաղյան շարժումը, թե չի ուզում շարունակել: «Ես ազնիվ գտնված չեմ լինի, եթե շատ ուղիղ այս ամբիոնից իմ կարծիքը չասեմ այն արձանագարումից հետո, որոնք նախկինում արել եմ հենց այս ամբիոնից՝ կառավարության զեկույցների քննարկման ժամանակ՝ ասելով, թե ինչպես է օգտագործվել Ղարաբաղյան շարժումը Հայաստանի պետականության չկայացման ճանապարհին:
Առանց սեթևեթանքի ուզում եմ վստահ ու աներկբա ասել՝ ես կարծում եմ, որ մենք Ղարաբաղյան շարժումը չպետք է շարունակենք: Այն խաղաղությունը, որի ճանապարհով մենք գնում ենք գերիների հարցի լուծման ամենաէֆեկտիվ ճանապարհն է, պարզապես ավելի էֆեկտիվ ճանապարհ չունի և մեր ընկալումը համապարփակ է և ամբողջական»,- հայտարարեց Փաշինյանը:
Շուրջ 36 ժամ ջուր չի լինի Կոտայքի մարզում Սպանություն Կոտայքի մարզում, կա մեկ մահացած, երեք վիրավոր Փաշինյանին ծաղկեփունջ նվիրել չեմ պատրաստվում․ Մխիթարյան Գյումրիի տեղամասերից մեկի դիմաց` 50 մետրից պակաս հեռավորությամբ, փակցված է ՔՊ թեկնածուի պաստառը Գյումրու և Փարաքար համայնքների ՏԻՄ ընտրություններ են․ որքա՞ն են կազմում ընտրողների թիվը Արտակարգ դեպք՝ Արարատի մարզում. հրդեհ է բռնկվել ավտոտնակում կայանված Opel-ում. այն վերածվել է մոխրակույտիՇտապօգնություն կանչեք․ Փարաքարում ընտրողն ուշագնաց եղավ Գյումրիի 31/76 տեղամաս, ընտրողների ցուցակները փակցված են այնպես, որ հնարավոր չէ կարդալ Հուսանք, որ ամեն ինչ նորմալ կլինի. Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկել է Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում. «ՀայաՔվե»Գյումրիում և Փարաքարում մեկնարկել են ավագանու ընտրությունները. «ՀայաՔվե»Տարադրամի փոխարժեքն՝ այսօր ՀԻՄԱ. Գյումրիում ՏԻՄ ընտրություններ են Փաստերի ստուգման կոչված հարթակում տեղ գտած մի խզբզոցի առիթով. Սամվել Ֆարմանյան ՔՊ-ն պատրաստվում է փոշիացնե՞լ 8-րդ համար Մարտուն Գրիգորյանի ձայներըՊՍԺ-ի կամային հաղթանակը՝ 6:1 (տեսանյութ) Գյումրիում և Փարաքարում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Սպասվում է կարճատև անձրև․ եղանակն առաջիկայում Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Տիգրան Մանսուրյանը հեղինակել է մանկապատանեկան խմբերգային ստեղծագործություն (տեսանյութ) Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել ՀԱՄԱՍ-ը համաձայնել է Գազայի հատվածում հրադադարի նոր առաջարկին. Գազայում պաղեստինյան շարժման առաջնորդ Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինիԱրևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալ Հրդեհ ավտոտեխսպասարկման կետում․ մանրամասներ Հայ հայտնիների անցնող շաբաթն Ինստագրամում Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին «Տղամարդուն սիրել պետք չէ, նրան հասկանալ է պետք». Ավո Ադամյան «Սովորական հրաշք». պրեմեիրա՝ Վանաձորի թատրոնում Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ AP Չարենցավանի հիվանդանոց են տեղափոխվել 1 մաhացած և 3 վիրավnր քաղաքացիներ. նոր մանրամասներ Shamshyan-ից Իսրայելի բանակը հայտարարել է Ռաֆահի շրջանում ցամաքային գործողություն սկսելու մասին Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահի հետ ՔՊ–ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Հռոմի պապի բժիշկը Վատիկան վերադառնալուց հետո «հրաշալի ապաքինման» մասին է հաղորդում Դանակահարություն` Չարենցավանում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի կամ պաշտոնից հեռացման պահից սկսած նոր պատերազմի սպառնալիքը կնվազի. Վարդան Օսկանյան ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել Երևանի սրտում այսօր բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, ովքեր Արցախից են տեղափոխվել Հայաստան, մասնակցում էին հանրահավաքի, որտեղ նրանց կողքին կանգնած էինք նաև մենք` երիտասարդներսԼռության օր է. Գյումրիում և Փարաքարում քարոզարշավն ավարտվել է Երկրի վրա 2025 թվականի մարտի 28-ին 1723 երկրաշարժ է տեղի ունեցել. ինչ ուժգնություն են ունեցել ցնցումները Շուրջ 250 սովորող, 94 նախագիծ. մեկնարկել է Հայկական համադպրոցական գիտության փառատոնի 2025-ի եզրափակիչ փուլը Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պլանավորում է կրճատել անձնակազմը․ հայտնի է պառճառը Հենրիխ Մխիթարյանը 5 տարբեր լեզուներով անվանել է որոշ ֆուտբոլային տերմիններ (տեսանյութ) Եթե Հայաստանի Հանրապետությունը սատար չկանգնի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին, ապա մենք կկանգնենք շատ վտանգավոր ջրբաժանի առջևՄյանմայի տեսարժան վայրերն ու ենթակառուցվածքները երկրաշարժից առաջ և հետո (տեսանյութ) Հայաստանի և Ռուսաստանի միգրացիոն ծառայությունները անօրինական միգրանտներին վերաբերող հարցեր են քննարկել Ողբերգական վթար, Վեդիի կամրջի մոտ բախվել են «ԿամԱԶ» ու «ԶԻԼ», 1 մարդ մաhացել է, 2-ը՝ վիրավnրվել․ Shamshyan