«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ, Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում իր թիմի հետ այցելեց «Ավտոկայարանի բանավան» թաղամաս
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ, Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում իր թիմի հետ այցելեց «Ավտոկայարանի բանավան» թաղամաս, որտեղ ավանդույթի համաձայն հանդիպեց ջերմ ընդունելության։
Դիմելով ներկաներին, Մարտուն Գրիգորյանը նշեց, որ տեղյակ է թաղամասի խնդիրներին, ինչպես նաև տեղյակ է, որ 36 տարի այդ խնդիրները, որոնք հիմնականում տնակներն ու անձրևաջրերն են, չեմ լուծվել։ «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդն ասաց, որ մշտապես կարևորել է այս խնդիրներն ու բարձրաձայնել դրանց մասին։
Մարտուն Գրիգորյանը նաև մատնանշեց առկա մյուս հարցերը, որոնք են աշխատատեղերը, անօթևանությունն ու փողոցաշինությունը, շեշտելով, որ այս բոլոր խնդիրներին պետք է պարտադիր լուծումներ տրվեն։
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդը տեղեկացրեց, որ սպորտ դպրոցի հետ կապված ունեն ծրագիր և քաղաքապետ ընտրվելու դեպքում կառուցվելու է սպորտդահլիճ, որպեսզի թաղամասի երեխաները փողոցից կտրվեն ու զբաղվեն սպորտով։
Պաշտոնական խոսքից հետո, թաղամասի բնակիչներն ու Մարտուն Գրիգորյանը սկսեցին շփվել ավելի անմիջական ու ընկերական մթնոլորտում ու ինչպես միշտ հանդիպման մասնակիցները «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդից բաժանվեցին հաղթանակի մաղթանքներով ու ապագայի հանդեպ հույսով։
Գյումրու և Փարաքար համայնքների ՏԻՄ ընտրություններ են․ որքա՞ն են կազմում ընտրողների թիվը Արտակարգ դեպք՝ Արարատի մարզում. հրդեհ է բռնկվել ավտոտնակում կայանված Opel-ում. այն վերածվել է մոխրակույտիՇտապօգնություն կանչեք․ Փարաքարում ընտրողն ուշագնաց եղավ Գյումրիի 31/76 տեղամաս, ընտրողների ցուցակները փակցված են այնպես, որ հնարավոր չէ կարդալ Հուսանք, որ ամեն ինչ նորմալ կլինի. Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկել է Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում. «ՀայաՔվե»Գյումրիում և Փարաքարում մեկնարկել են ավագանու ընտրությունները. «ՀայաՔվե»Տարադրամի փոխարժեքն՝ այսօր ՀԻՄԱ. Գյումրիում ՏԻՄ ընտրություններ են Փաստերի ստուգման կոչված հարթակում տեղ գտած մի խզբզոցի առիթով. Սամվել Ֆարմանյան ՔՊ-ն պատրաստվում է փոշիացնե՞լ 8-րդ համար Մարտուն Գրիգորյանի ձայներըՊՍԺ-ի կամային հաղթանակը՝ 6:1 (տեսանյութ) Գյումրիում և Փարաքարում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Սպասվում է կարճատև անձրև․ եղանակն առաջիկայում Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Տիգրան Մանսուրյանը հեղինակել է մանկապատանեկան խմբերգային ստեղծագործություն (տեսանյութ) Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել ՀԱՄԱՍ-ը համաձայնել է Գազայի հատվածում հրադադարի նոր առաջարկին. Գազայում պաղեստինյան շարժման առաջնորդ Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինիԱրևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալ Հրդեհ ավտոտեխսպասարկման կետում․ մանրամասներ Հայ հայտնիների անցնող շաբաթն Ինստագրամում Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին «Տղամարդուն սիրել պետք չէ, նրան հասկանալ է պետք». Ավո Ադամյան «Սովորական հրաշք». պրեմեիրա՝ Վանաձորի թատրոնում Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ AP Չարենցավանի հիվանդանոց են տեղափոխվել 1 մաhացած և 3 վիրավnր քաղաքացիներ. նոր մանրամասներ Shamshyan-ից Իսրայելի բանակը հայտարարել է Ռաֆահի շրջանում ցամաքային գործողություն սկսելու մասին Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահի հետ ՔՊ–ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Հռոմի պապի բժիշկը Վատիկան վերադառնալուց հետո «հրաշալի ապաքինման» մասին է հաղորդում Դանակահարություն` Չարենցավանում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի կամ պաշտոնից հեռացման պահից սկսած նոր պատերազմի սպառնալիքը կնվազի. Վարդան Օսկանյան ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել Երևանի սրտում այսօր բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, ովքեր Արցախից են տեղափոխվել Հայաստան, մասնակցում էին հանրահավաքի, որտեղ նրանց կողքին կանգնած էինք նաև մենք` երիտասարդներսԼռության օր է. Գյումրիում և Փարաքարում քարոզարշավն ավարտվել է Երկրի վրա 2025 թվականի մարտի 28-ին 1723 երկրաշարժ է տեղի ունեցել. ինչ ուժգնություն են ունեցել ցնցումները Շուրջ 250 սովորող, 94 նախագիծ. մեկնարկել է Հայկական համադպրոցական գիտության փառատոնի 2025-ի եզրափակիչ փուլը Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պլանավորում է կրճատել անձնակազմը․ հայտնի է պառճառը Հենրիխ Մխիթարյանը 5 տարբեր լեզուներով անվանել է որոշ ֆուտբոլային տերմիններ (տեսանյութ) Եթե Հայաստանի Հանրապետությունը սատար չկանգնի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին, ապա մենք կկանգնենք շատ վտանգավոր ջրբաժանի առջևՄյանմայի տեսարժան վայրերն ու ենթակառուցվածքները երկրաշարժից առաջ և հետո (տեսանյութ) Հայաստանի և Ռուսաստանի միգրացիոն ծառայությունները անօրինական միգրանտներին վերաբերող հարցեր են քննարկել Ողբերգական վթար, Վեդիի կամրջի մոտ բախվել են «ԿամԱԶ» ու «ԶԻԼ», 1 մարդ մաhացել է, 2-ը՝ վիրավnրվել․ Shamshyan Վթար, 50-ամյա վարորդը «ՎԱԶ 21099»-ով կողաշրջվել է, վիրավnր կա ՆԳՆ սպասարկման գրասենյակները շրջիկ ձևաչափով ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Շիրակի մարզերում Շատ կարևոր է, որ գյումրեցիներն ու փարաքարցիները մասնակցեն ընտրություններին. Ցոլակ ԱկոպյանԷրդողանը և Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել