Հիշեցնենք՝ Stand Up Level Up-ը թատրոնում նոր ձևաչափ էր, որտեղ Stand Up-ով էին հանդես գալիս տարբեր նախագծերից և համացանցից 7 հայտնի դեմքեր՝ Վահան Թովմասյանը, Մհեր Մխիթարյանը, Արմեն Սարգսյանը, Տիգրան Գևորգյանը, Վազգեն Օհանյանը, Նինա Տիտանյանը, Անդրանիկ Համբարձումյանը:
Սպանություն Կոտայքի մարզում, կա մեկ մահացած, երեք վիրավոր Փաշինյանին ծաղկեփունջ նվիրել չեմ պատրաստվում․ Մխիթարյան Գյումրիի տեղամասերից մեկի դիմաց` 50 մետրից պակաս հեռավորությամբ, փակցված է ՔՊ թեկնածուի պաստառը Գյումրու և Փարաքար համայնքների ՏԻՄ ընտրություններ են․ որքա՞ն են կազմում ընտրողների թիվը Արտակարգ դեպք՝ Արարատի մարզում. հրդեհ է բռնկվել ավտոտնակում կայանված Opel-ում. այն վերածվել է մոխրակույտիՇտապօգնություն կանչեք․ Փարաքարում ընտրողն ուշագնաց եղավ Գյումրիի 31/76 տեղամաս, ընտրողների ցուցակները փակցված են այնպես, որ հնարավոր չէ կարդալ Հուսանք, որ ամեն ինչ նորմալ կլինի. Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկել է Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում. «ՀայաՔվե»Գյումրիում և Փարաքարում մեկնարկել են ավագանու ընտրությունները. «ՀայաՔվե»Տարադրամի փոխարժեքն՝ այսօր ՀԻՄԱ. Գյումրիում ՏԻՄ ընտրություններ են Փաստերի ստուգման կոչված հարթակում տեղ գտած մի խզբզոցի առիթով. Սամվել Ֆարմանյան ՔՊ-ն պատրաստվում է փոշիացնե՞լ 8-րդ համար Մարտուն Գրիգորյանի ձայներըՊՍԺ-ի կամային հաղթանակը՝ 6:1 (տեսանյութ) Գյումրիում և Փարաքարում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Սպասվում է կարճատև անձրև․ եղանակն առաջիկայում Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Տիգրան Մանսուրյանը հեղինակել է մանկապատանեկան խմբերգային ստեղծագործություն (տեսանյութ) Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել ՀԱՄԱՍ-ը համաձայնել է Գազայի հատվածում հրադադարի նոր առաջարկին. Գազայում պաղեստինյան շարժման առաջնորդ Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինիԱրևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալ Հրդեհ ավտոտեխսպասարկման կետում․ մանրամասներ Հայ հայտնիների անցնող շաբաթն Ինստագրամում Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին «Տղամարդուն սիրել պետք չէ, նրան հասկանալ է պետք». Ավո Ադամյան «Սովորական հրաշք». պրեմեիրա՝ Վանաձորի թատրոնում Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ AP Չարենցավանի հիվանդանոց են տեղափոխվել 1 մաhացած և 3 վիրավnր քաղաքացիներ. նոր մանրամասներ Shamshyan-ից Իսրայելի բանակը հայտարարել է Ռաֆահի շրջանում ցամաքային գործողություն սկսելու մասին Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահի հետ ՔՊ–ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Հռոմի պապի բժիշկը Վատիկան վերադառնալուց հետո «հրաշալի ապաքինման» մասին է հաղորդում Դանակահարություն` Չարենցավանում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի կամ պաշտոնից հեռացման պահից սկսած նոր պատերազմի սպառնալիքը կնվազի. Վարդան Օսկանյան ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել Երևանի սրտում այսօր բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, ովքեր Արցախից են տեղափոխվել Հայաստան, մասնակցում էին հանրահավաքի, որտեղ նրանց կողքին կանգնած էինք նաև մենք` երիտասարդներսԼռության օր է. Գյումրիում և Փարաքարում քարոզարշավն ավարտվել է Երկրի վրա 2025 թվականի մարտի 28-ին 1723 երկրաշարժ է տեղի ունեցել. ինչ ուժգնություն են ունեցել ցնցումները Շուրջ 250 սովորող, 94 նախագիծ. մեկնարկել է Հայկական համադպրոցական գիտության փառատոնի 2025-ի եզրափակիչ փուլը Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պլանավորում է կրճատել անձնակազմը․ հայտնի է պառճառը Հենրիխ Մխիթարյանը 5 տարբեր լեզուներով անվանել է որոշ ֆուտբոլային տերմիններ (տեսանյութ) Եթե Հայաստանի Հանրապետությունը սատար չկանգնի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին, ապա մենք կկանգնենք շատ վտանգավոր ջրբաժանի առջևՄյանմայի տեսարժան վայրերն ու ենթակառուցվածքները երկրաշարժից առաջ և հետո (տեսանյութ) Հայաստանի և Ռուսաստանի միգրացիոն ծառայությունները անօրինական միգրանտներին վերաբերող հարցեր են քննարկել Ողբերգական վթար, Վեդիի կամրջի մոտ բախվել են «ԿամԱԶ» ու «ԶԻԼ», 1 մարդ մաhացել է, 2-ը՝ վիրավnրվել․ Shamshyan Վթար, 50-ամյա վարորդը «ՎԱԶ 21099»-ով կողաշրջվել է, վիրավnր կա