Պլանային աշխատանքներով պայմանավորված՝ մարտի 28-ին և 31-ին, ինչպես նաև ապրիլի 4-ին մի շարք հասցեներում գազ չի լինի
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ ապրիլի 4-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 16:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Էրեբունի վարչական շրջանի Սարի թաղի 7-րդ փողոցի թիվ 67 բազմաբնակարան շենքի, 7-րդ փողոցի, 7-րդ փողոց նրբանցքի, 9-րդ փողոց նրբանցքի, 12-րդ, 13-րդ, 13-րդ փողոց նրբանցքի, 14-րդ, 15-րդ, 16-րդ, 17-րդ, 18-րդ, 19-րդ, 19ա, 21-րդ փողոցների առանձնատների և հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով մարտի 31-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 15:00-ն կդադարեցվի Տավուշի մարզի Ազատամուտ բնակավայրի դպրոցին հարակից թաղամասի, Վազաշեն բնակավայրի կենտրոնական թաղամասի, Բերդ քաղաքի Հայկ Նահապետի, Սայաթ-Նովայի, Ադամյան, Իսահակյան, Գ․ Նժդեհի, Սարալանջի, Թեհլերյան փողոցների գազասպառողների և հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Նոր կառուցված գազատարը գործող գազատարին ներմիացման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ մարտի 28-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 14:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Սայաթ-Նովայի, Ալ. Մանուկյան, Մ. Աբեղյան, Չարենցի փողոցներով պարփակված թաղամասի գազասպառողների և հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
«Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Հատուկ օպերացիա՝ Երևանում. վնասազերծվել են օտարերկրացիներ «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունները 1 զոհ, 1 վիրավոր. վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհին «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներինՀայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը. ՀՀ ԱԳՆ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանը գիշերային ժամերին անկանոն կրակահերթերով խախտել է հրադադարի ռեժիմը. Պատգամավոր Աբրահամյան Պատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ Սարգսյան Երկար ժամանակ ջուր չի լինի Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը Իսրայելի երեկվա հարվածները Գազայում 64 մարդու կյանք են խլել«Մայր Հայաստան» դաշինքը պատրաստ է միանալ Գյումրիում ամենաշատ ձայներ հավաքած ընդդիմադիր ուժին Անձրև, քամու ուժգնացում․ եղանակը՝ Հայաստանում Հրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Զելենսկին հասկանում է, որ Ուկրաինան ՆԱՏՕ-ի անդամ չի լինի. Թրամփ Պատրաստ ենք քվեարկել Վարդան Ղուկասյանի օգտին․ «Իմ Հզոր Համայնք» կուսակցություն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Իրանում ավտոբուս է վթարի ենթարկվել․ զոհվել է 14, վիրավորվել՝ 46 մարդ Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 60 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Խնդրում եմ քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանը ահազանգում է հոսանքազրկումների մասին Ես սպասում էի էս հաղթանակին. Վալոդյա Գրիգորյանը նախընտրական շտաբում կողմնակիցների հետ տոնում է հաղթանակը Հայտնի են Գյումրիի 34 տեղամասերի ամփոփ ձայները Ի՞նչ արդյունք է Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններում՝ 25 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Գյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ ՔուչակՓարաքարում տոնում են Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (վիդեո) Փարաքարի թիվ 14/12 տեղամասի արդյունքները. Առաջատարը ՔՊ-ն է, երկրորդ տեղում «Միասնությունն» է 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 15 ընտրատեղամասերից 11 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո` Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Գյումրում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Ընտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Անգլիայի գավաթ․ կիսաեզրափակիչի զույգերը Փարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ը Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա ՄանուկյանԱրցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվի Ո՞վ է հաղթում Գյումրու ընտրություններում. հաշվարկԻ՞նչ եղանակ կլինի ապրիլի առաջիկա օրերին Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ընտրատեղամասերը փակվեցին. շուտով կմեկնարկի ձայների հաշվարկը Ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ Լուսակերտի զորամասի դիմաց բախվել են «Ford Transit»-ը ու «Opel Zafira»-ն․ կա վիրավոր ՀԷՑ-ը տեղեկացնում է. որոշ հասցեներում կլինեն անջատումներ Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան