Գյումրիի ընտրություններին ներգրավված են իրավապահ մարմինները՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով. «Հայաքվե»
Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնը «Հայաքվե» դիտորդական առաքելություն հետ համատեղ տարածել են Գյումրիում տեղի ունեցող խուզարկությունների վերաբերյալ հայտարարություն, որտեղ ասված է.
Արձանագրում ենք Գյումրի համայնքի ավագանու ընտրություններին իրավապահ մարմինների ներգրավածությունը՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով:
1. Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը՝ բիրտ ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկվել քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից:
2. «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե հարցաքննության, ինչի արդյունքում՝ վերջինս ստիպված է եղել ընդհատել նախընտրական քարոզչությունը Գյումրիում և մեկնել Երևան:
3. Քիչ առաջ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ հետախուզական վարչության աշխատակիցները խուզարկություն են մեկնարկել «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի գրասենյակում և թեկնածուի՝ Արա Ոսկանյանի բնակարանում, գրասենյակի աշխատակիցներ են բերման ենթարվել Երևան և փաստաբանի մուտքը խոչընդոտում են վստահորդի մոտ
Ընդգծենք, որ այս ուժն այսօր՝ մարտի 27-ին, նախատեսել էր աջակիցների հավաք՝ նախընտրական քարոզչության շրջանակներում:
1. Իրավապահ մարմինները խուզարկություն են իրականացնում «Մեր քաղաքը» կուսակցությունների դաշինիք գրասենյակներում։
5.Բացի այդ, ըստ մամուլի և քաղաքացիների ահազանգերի՝ ոստիկանության բաժիններ են հրավիրվում ընդդիրմադիր թեկնածուների աջակիցները:
Ըստ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Սարիկ Մինասյանի եղբայր, Շիրակի մարզի ԱԱԾ վարչության պետն է, ով իր հերթին համակարգում է ընդդիրմադիր ուժերի թեկնածուների և աջակիցների նկատմամբ ճնշումները։
Եթե անգամ իրավապահ մարմինները հայտնաբերում են հանցագործության հատկանիշներ, նրանց միջամտությունը ՉՊԵՏՔ է պարունակի պատժիչ տարրեր և ներազդի կամ սահմանափակի ընտրություններին մասնակցող ուժի կամ գործչի քարոզչության վրա»։
Ակնհայտ է, որ իրավապահ մարմինների բիրտ գործողություններն ու միջամտություններն ունենում են ընտրությանը մասնակցող ընդդիմադիր ուժերի նկատմամբ հակաքարոզչական ազդեցություն՝ ներազդելով քաղաքացիների հիմնարար ընտրական իրավունքի իրականացման վրա»։
Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Գյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ Շվեդիան հայտարարել է Ուկրաինային 2022 թվականից ի վեր ամենամեծ ռազմական օգնության մասին Փեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են անցկացրել Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ Տեխնիկական անճշտությունների պատճառով Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ «Ես որոշում եմ կայացրել, որ պետք է մայր լինեմ ու դա իմ ամենաճիշտ որոշումն է եղել». Մաշան՝ որդուն միայնակ մեծացնելու և ամուսնալուծության մասին «ՔՊ-ի հետ ճանապարհ չեմ գնալու». Վարդան Ղուկասյան Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի Սարգսյան Ամփոփվել են Գյումրու ավագանու ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումները․ ինչ է հայտնի Վստահ եմ՝ օրեր անց պատեհություն կունենամ արձանագրել, որ Գյումրիում ընդդիմադիր կոնսոլիդացված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ. Սուրենյանց Երևանում տանը կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մեզ համար լավագույն տարբերակը համայնքային բնակեցումն է, բայց իշխանությունը միտումնավոր դա չի անում, նախընտրում են մեր՝ ցրիվ բնակեցումը. Արտակ Բեգլարյան Խնածախում անհանգիստ են․ Ադրբեջանը կրшկել է բնակելի հատվածի ուղղությամբ, տուն է վնասվել 36 ժամ ջուր չի լինի Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակներըՇատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Հատուկ օպերացիա՝ Երևանում. վնասազերծվել են օտարերկրացիներ «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունները 1 զոհ, 1 վիրավոր. վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհին «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներինՀայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը. ՀՀ ԱԳՆ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանը գիշերային ժամերին անկանոն կրակահերթերով խախտել է հրադադարի ռեժիմը. Պատգամավոր Աբրահամյան Պատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ Սարգսյան Երկար ժամանակ ջուր չի լինի Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը Իսրայելի երեկվա հարվածները Գազայում 64 մարդու կյանք են խլել«Մայր Հայաստան» դաշինքը պատրաստ է միանալ Գյումրիում ամենաշատ ձայներ հավաքած ընդդիմադիր ուժին Անձրև, քամու ուժգնացում․ եղանակը՝ Հայաստանում Հրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Զելենսկին հասկանում է, որ Ուկրաինան ՆԱՏՕ-ի անդամ չի լինի. Թրամփ Պատրաստ ենք քվեարկել Վարդան Ղուկասյանի օգտին․ «Իմ Հզոր Համայնք» կուսակցություն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Իրանում ավտոբուս է վթարի ենթարկվել․ զոհվել է 14, վիրավորվել՝ 46 մարդ Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 60 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Խնդրում եմ քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանը ահազանգում է հոսանքազրկումների մասին Ես սպասում էի էս հաղթանակին. Վալոդյա Գրիգորյանը նախընտրական շտաբում կողմնակիցների հետ տոնում է հաղթանակը Հայտնի են Գյումրիի 34 տեղամասերի ամփոփ ձայները Ի՞նչ արդյունք է Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններում՝ 25 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկից հետո Գյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ ՔուչակՓարաքարում տոնում են Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (վիդեո) Փարաքարի թիվ 14/12 տեղամասի արդյունքները. Առաջատարը ՔՊ-ն է, երկրորդ տեղում «Միասնությունն» է