8. «Մեր քաղաքը» դաշինք - Մարտուն Գրիգորյան - 59
9. «Իմ հզոր համայնք» - Ռուբեն Մխիթարյան - 35
Վեհափառը Գերմանիայի նախագահին խնդրել է Ադրբեջանում բարձրաձայնել Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների, Բաքվում պահվող հայերի ազատ արձակման, հայկական հոգևոր-մշակութային ժառանգության պահպանության հիմնախնդիրները Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Հունաստանում ջրհեղեղներ են․ փակվել են դպրոցները Դիտահորի գողացված կափարիչները հայտնաբերվել են. Արմավիրի համայնքային ոստիկանների բացահայտումը Ապրիլի 2-ին և 3-ին հարյուրավոր հասցեներում լույս չի լինելու Մութ նյութը փոխում է Երկիրը. գիտնականները բացահայտել են անսպասելի ազդեցություն Ջուր չի լինելու․ հասցեներ Գողություններ գերեզմանատնից ու ոչ միայն. Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանների բացահայտումը Մհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Թրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տուն Ինքնաթիռը պտտվել է օվկիանոսի վրա այն բանից հետո, երբ ուղևորը փորձել է բացել ինքնաթիռի դուռը Բաքվի հայերի ջարդերը Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Փարաքարում 3 ընտրական տեղամասերում ընտրական տեղամասերում քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկն ավարտվել է Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրեր Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավոր Վերաբացվում է հայկական արվեստի մշտական ցուցադրությունը Բայրամովը Եվրամիության ներկայացուցիչներին բողոքել է Հայաստանի Սահմանադրության և սպառազինության առնչությամբ Կինը դիմել է ոստիկանություն՝ հայտնի բժշկական կենտրոններից մեկի տնօրենը մի քանի անգամ սխալ վիրահատություն է կատարել Իսլանդիայի Ռեյկյանես թերակղզում հրաբուխ է ժայթքել Հայտնի են Հայաստանի պատանիերի շախմատի առաջնության մրցանակակիրները Միացյալ Նահանգները նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Իրանի դեմ Հնդկաստանում ճայթուկների գործարանի պայթյունի հետևանքով առնվազն 18 մարդ է կյանքից զրկվել Գալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ Ռուբեն Վարդանյանի գործով Բաքվում այսօր հարցաքննվել են «տուժողներ», որոնք նրա հետ ծանոթ չեն «Երբեմն ես էլ եմ մտածում, որ ավելի հարմար կլիներ ընտրած լինեի այնպիսի մասնագիտություն, որ հստակ իմանայի իմ գրաֆիկը». Անահիտ Մանուկյան Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել Ոստան գյուղում՝ երկաթգծի հարևանությամբ, «Toyota C-HR»-ը բախվել է սյանը և բռնկվել Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը Մեկ ժամանոց անձրևը Երևանում կրկին հեղեղումներ էր առաջացրել. քաղաքապետը բազմիցս խոսել էր լուծումների մասին (տեսանյութ) Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց նոր ցուցակը Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2700-ը Զեմֆիրան համերգով հանդես կգա Երևանում Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր մեխանիզմ. ԱՆ Հայաստանի գավաթ․ «Փյունիկը» դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ (տեսանյութ) ՀՀ-ում պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերի էական աճ է արձանագրվել. դատախազություն Դպրոցականների լողի անվճար ուսուցման ծրագիրը կիրականացվի ևս չորս մարզում Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Վաղարշյան փողոցում Սարի թաղում դանակաhարություն է եղել․ նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Թուրքիայի արտգործնախարարը կմեկնի Ֆրանսիա Այս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ ՍարգսյանԱդրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության», հուսով եմ՝ ՀՀ իշխանությունները չեն շեղվի․ Տաթևիկ Հայրապետյան «Մենք ու գժական Մադրիդը». Մելիքյանների ճամփորդությունը Եվրոպայում Ամենահարուստ ռուսաստանցիների կարողությունը տարեսկզբից ավելացել է 11,572 մլրդ դոլարովՈւկրաինայում իրավիճակի կարգավորման հարցի քննարկումը ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև բարդ է առաջ գնում. Կրեմլ «ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն Մանվելյան «Դու միակ մարդն ես, առանց ում մի վայրկյան չեմ պատկերացնում իմ կյանքը». Անի Երանյանի շնորհավորանքը՝ մայրիկի ծննդյան տարեդարձի առթիվ Եվա Զոհրաբյանը հղիության շրջանից լուսանկարներ է հրապարակել Մյանմարում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան