Բուկայո Սական նոր երկարաժամկետ պայմանագիր է կնքել «Արսենալի» հետ
ՍՊՈՐՏԻնսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոն կիսվել է Լոնդոնի «Արսենալի» և վինգեր Բուկայո Սակայի միջև պայմանագրի երկարաձգման մասին տեղեկատվությամբ, ինչպես նաև անվանել է «Արսենալի» երկու խաղացողների, որոնք շուտով նոր պայմանագրեր կկնքեն ակումբի հետ:
«Մենք սպասում ենք պաշտոնական հայտարարությանը, կտեսնենք, թե երբ այն կհրապարակվի, բայց Բուկայո Սական նոր երկարաժամկետ պայմանագիր է կնքել «Արսենալի» հետ։ Գործարքն ավարտված է։ Բոլոր ձևականությունները կարգավորվել են նրա գործակալի և հենց խաղացողի հետ։ Բուկայո Սական կմնա ակումբում և կստորագրի նոր հնգամյա պայմանագիր՝ աշխատավարձի բարձրացմամբ։
Սա կարևոր է, քանի որ «Արսենալը» կարևոր աշխատանք է կատարում՝ ապահովելու համար, որ բոլոր հիմնական խաղացողները գոհ լինեն իրենց աշխատավարձերից։ Այսպիսով, դա վերաբերում է Բուկայո Սակային, ինչպես նաև Դավիդ Ռայային։ Հաջորդը, կարծում եմ, կխոսենք Դեկլան Ռայսի մասին։ «Արսենալը» կարևոր աշխատանք է կատարում պայմանագրերի առումով»,- հայտնել է Ռոմանոն: