Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը
Հայաստանյան քաղաքական դաշտի հարաբերական անդորրը խաթարվել է նոր քաղաքական ուժի առաջընթացով և նրա առաջնորդի ընդգծված կամքով։ «Մեր Ձևով» շարժումը, որը համախմբվել է գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանի շուրջ, աստիճանաբար վերածվում է կազմակերպված քաղաքական նախաձեռնության՝ ձևակերպված ծրագրով և հստակ ուղերձներով։
Սամվել Կարապետյանը հանրությանը հայտնի է իր բազմամյա ձեռնարկատիրական գործունեությամբ և բարեգործական ծրագրերով։ Այժմ, քաղաքական գործընթացներում ներգրավվելով, նա հայտարարում է, որ իր նպատակը հայկական ազգային խորհրդանիշների պաշտպանությունն է և հանրապետության տնտեսական վերազարթոնքը։
Նրա թիմը պնդում է, որ պետության զարգացման առանցքը տնտեսական քաղաքականության վերանայումն է՝ հենված փորձի, կառավարման հմտությունների և կոնկրետ արդյունքների վրա։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության շնորհանդեսին ելույթ ունեցավ միջազգային իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամը՝ ընդգծելով, որ Սամվել Կարապետյանը, իր գնահատմամբ, հավատքի պաշտպան է և իր քաղաքական որոշումներով վճարել է անձնական գին։ Այդ հայտարարությունը դարձավ միջոցառման առավել քննարկվող դրվագներից մեկը։
Կուսակցությունը շարունակում է ներկայացնել իր տնտեսական ծրագիրը՝ կազմակերպելով հանդիպումներ տարբեր համայնքներում։ Թիմի համոզմամբ՝ երկրի զարգացման գլխավոր բանալին տնտեսական խնդիրների համակարգային լուծումն է։ Նշվում է, որ մշակված քայլերը հիմնված են Սամվել Կարապետյանի ձեռնարկատիրական փորձի վրա, և առաջարկվող մոդելը ենթադրում է ներդրումային միջավայրի բարելավում, աշխատատեղերի ստեղծում և մարզերի տնտեսական ակտիվացում։
Քաղաքական ծրագրի առանցքային կետերից է նաև խորհրդարանում մեծամասնություն ստանալու դեպքում «Հայաստանի տարածքի օկուպացված մասի» խաղաղ վերադարձի հարցը։ Միաժամանակ կուսակցության կողմնակիցները բարձրաձայնում են հայ ռազմագերիների վերադարձի խնդիրը՝ այն դիտարկելով որպես ազգային առաջնահերթություն։
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը առանձնահատուկ շեշտադրում է անում բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման վրա։ Նրա ներկայացմամբ՝ այսօր Հայաստանում ավելի քան 40 հազար մասնագետ աշխատում է ծրագրավորման և տեխնոլոգիական ծառայությունների ոլորտում՝ համագործակցելով միջազգային շուկաների հետ։
Ըստ Կարապետյանի՝ անհրաժեշտ է ձևավորել այնպիսի կրթական և աշխատանքային միջավայր, որը կապահովի մասնագետների մնալը հայրենիքում։
Նրա խոսքով՝ Թումոյի այգու հարակից տարածքում նախատեսվում է ստեղծել բարձր տեխնոլոգիական կլաստեր, որտեղ կգործեն միջազգային խոշոր ընկերություններ, ժամանակակից կրթական հաստատություններ և վերապատրաստման կենտրոններ։ Նախագծի նպատակը Հայաստանում «սիլիկոնային ավանի» ձևավորումն է՝ ապահովելով կանխատեսելի և մրցունակ պայմաններ ոլորտի մասնագետների համար։
Տեղեկացվում է նաև, որ փետրվարի 25-ին նախատեսվում է հանդիպում երիտասարդների համար՝ Նարեկ Կարապետյանի մասնակցությամբ։ Կազմակերպիչների փոխանցմամբ՝ հանդիպումը հնարավորություն կտա բաց և անկեղծ միջավայրում բարձրացնել հուզող հարցերը և ստանալ ուղիղ պատասխաններ։
Միջոցառման ընթացքում նախատեսվում է նաև «Միսթր Ուժ» նախաձեռնության պաշտոնական ներկայացումը։ Հանդիպումը կկայանա Տաշիր Արենայում, ժամը 19:30-ին։
Այս ամենի համատեքստում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է, որ ներկայացնում է այլ քաղաքական մոտեցում՝ հիմնված հստակ տնտեսական առաջնահերթությունների վրա։ Սամվել Կարապետյանի ներկայացրած հինգ տնտեսական քայլերը, կուսակցության համոզմամբ, կարող են դառնալ այն ճանապարհը, որը հնարավորություն կտա դուրս բերել երկիրը ճգնաժամային վիճակից և ձևավորել կայուն զարգացման հիմքեր։
Որոշ հասցեներում ջուր չի լինի Converse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ ԱՄՆ-ն ցանկանում է կարգավորել Ուկրաինայի hակամարտությունը. Թրամփ Ո՞վ կարող է հանդես գալ որպես Ռուբեն Վարդանյանի ազատ արձակման շահագրգիռ կողմ. «Փաստ»Հորոսկոպի 4 նշան, ովքեր կարող են ամուսնալուծվել այս ամսվա վերջում«Հպարտ եմ, որ Էդուարդի նման որդի ունեմ». Էդուարդ Հարությունյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Ճակատենի դիրքերում. «Փաստ»«ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էՏարադրամի փոխարժեքները փետրվարի 21-ին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ»Կգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Դիլիջանում նոր թունել կկառուցվի«Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ»«Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ»ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է Աղոթք պահպանության համար Ո՞ր դեպքում ՔԿՀ ծառայողը հավելավճար ստանալու իրավունք ձեռք չի բերի. նախագիծ. «Փաստ»Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ»Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ»Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ»Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ»Մենք տեղեկություններ ունենք, որ թշնամին նոր հարվածներ է նախապատրաստում էներգետիկ ոլորտին․ Շմիգալ Ուկրաինայի 2026 թվականի հումանիտար օգնության ծրագիրը ֆինանսավորվել է 14%-ով. ՄԱԿ Հռոմում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում կայանալիք COP17-ի օրակարգային փաստաթղթերը Հայաստանի և Զիմբաբվեի միջև քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացվել Պատերազմն ավարտելու համար Դոնբասը պետք է հանձնվի. նման պայմաններ են առաջարկում և՛ ԱՄՆ-ն, և՛ Ռուսաստանը․ Զելենսկի Եվս մեկ երկիր կոչ է արել իր քաղաքացիներին լքել Իրանը Պետրոս Ավետիսյանը միացավ «Վանին» Գյումրիի կենտրոնում դանակահարել են կանգառում կանգնած երիտասարդի ՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանԳյումրիում հայտնի 100 տարին բոլորած շենքը, որը դիմացել է 88-ի երկրաշարժին, տանիքի մի հատված վերջին օրերին տեղացած առատ ձյան հետևանքով վնասվել էՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանՄախաչև-Ծառուկյան մենամարտ կլինի՞ Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 21-ից 25-ը Մերցը վերընտրվել է Քրիստոնեա-դեմոկրատական ​​միության նախագահի պաշտոնում Հայաստան այցելած ադրբեջանցիները լքել են երկիրը «Բագրատաշեն» անցման կետով․ ԱԱԾ Աջափնյակում տեղի ունեցած դեպքի մասնակիցներից 12-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում․ ՔԿ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կատարվել է Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածություն ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի գլոբալ մաքսատուրքերը Պարզվել է Աջափնյակում մեկ անձի սպանություն, ինչպես նաև 7 անձանց նկատմամբ սպանության փորձ կատարած անձի ինքնությունը «Նոայի» հաղթանակը ճանաչվել է լավագույնը Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆում Լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 11-րդ բալիկը Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Զիմբաբվեյի Հանրապետության միջև առաջին քաղաքական խորհրդակցությունները ԱՄՆ դեսպանատունը կարևոր հայտարարություն է տարածել Փետրվարի տաքացումը դեռ գարուն չէ. գյուղատնտեսական աշխատանքները վաղ է սկսել․ Լևոն Ազիզյան Տարեվերջին պարտքի գումարն արդեն իսկ ճշգրտվել է․ ՏԿԵՆ Աջափնյակի զինված միջադեպի գործի շրջանակներում Երեւանում լայնամասշտաբ խուզարկություններ են շուրջ 40 հասցեներում