ՉԼ. «Բարսելոնա»-ն հաղթեց «Արսենալ»-ին և մտավ 1/4 եզրափակիչ
Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչում «Բարսելոնա»- «Արսենալ»-ի պատասխան հանդիպումն ավարտվեց կատալոնացիների հաղթանակով:  «Բարսելոնա»-ն երեք գնդակ ուղարկեց մրցակցի դարպասը և նվաճեց Չեմպիոնների լիգայի 1/4 եզրափակիչի ուղեգիր:
Հանդիպումը բավականին հեշտ անցավ կատալոնական ակումբի ֆուտբոլիստների համար: «Արսենալ»-ը առաջին խաղում իր հարկի տակ պարտվել էր 0:2 հաշվով, և նրան անհրաժեշտ էր առնվազն  երկու գնդակ ուղարկել մրցակցի դարպասը: Սայակայն «Բարսելոնա»-ն առաջինը բացեց խաղի հաշիվը: Հանդիպման 18-րդ րոպեին Լուիս Սուարեսի փոխանցումից հետո Նեյմարը բացեց հաշիվը: Երկրորդ խաղակեսի 51-րդ րոպեին Մուհամեդ Էլ-Նեննին հավասարեցրեց այն՝ 1:1: Կատալոնական ակումբի ֆուտբոլիստներն անցան գրագետ հարձակման և մեկը մյուսի ետևից գրոհներ էին կազմակերպում: Խաղի 65-րդ րոպեին Դանի Ալվեշի եզրից կատարած փոխանցումից հետո Սուարեսը գեղեցիկ հարվածով գրավեց «Արսենալ»-ի դարպասը՝ 2:1, իսկ 88-րդ րոպեին Լիոնել Մեսին երրորդ գնդակն ուղարկեց հակառակորդի դարպասը: Երկու հանդիպումների արդյունքում «Բարսելոնա»-ն 5:1 հաշվով առավելության հասավ «Արսենալ»-ի նկատմամբ և նվաճեց Չեմպիոնների լիգայի 1/4 եզրափակիչի ուղեգիր: