«Վա՜յ, մամա´ ջան…». ինչպե՞ս է Արմինե Պողոսյանն ապրել իր կյանքի ամենասարսափելի պահերը, և ինչու՞ են դերասանները հայտնվել մորգում (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Ապրիլի 6-ից մեծ էկրան կբարձրանա «Մենք ֆիլմ» ընկերության, Համազգային թատրոնի եւ «ԷՍԷՅՋ» պրոդաքշնի ներկայացրած «Վա՜յ, մամա՛ ջան…» կինոկատակերգությունը, որի ռեժիսորը եւ սցենարի հեղինակը Սերգեյ Հայրապետյանն է: Ֆիլմում նկարահանվել են Արման Նավասարդյանը, Դավիթ Հակոբյանը, Սերգեյ Դանիելյանը, Գագիկ Մադոյանը, Տաթեւ Ղազարյանը, Ալլա Սահակյանը, Արմինե Պողոսյանը եւ այլք: Կատակերգությունը մի բժշկի մասին է, որը պատրաստվում է զբաղեցնել գլխավոր բժշկի պաշտոնը, եւ իր կարիերայի համար կարեւոր նշանակություն ունեցող օրը, երբ պետք է միջազգային գիտաժողովի բացումն անի, ընկնում է խառնաշփոթ իրավիճակի մեջ:
940982_1019168908164175_7463528130351088120_n
Ս. Հայրապետյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում նշեց, որ իրենք հանդիսատեսին կներկայացնեն Լեոնիդ Գայդայի ֆիլմերի ոճի իրավիճակային կոմեդիա` գրոտեսկային կերպարներով: Սա Հայաստանում այն եզակի դեպքերից է, երբ ֆիլմ արտադրող ընկերությունը համագործակցում է թատրոնի հետ. «Նման նախադեպ արտերկրում, իհարկե, կա, բայց այդ փորձը Հայաստանում տարածում չունի: Մենք դեռ մեկ տարի առաջ զրուցեցինք Համազգային թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանի հետ, որոշեցինք նման նախագիծ իրականացնել: Ուսումնասիրելով թատրոնի դերասաններին` հասկացա, որ կարող ենք միասին ստանալ այն, ինչ ուզում ենք: Ֆիլմի շուրջ հավաքվել է պրոֆեսիոնալ դերասանական կազմ, ուստի համագործակցությունը շատ հեշտ ստացվեց»,-ասաց ռեժիսորը: