Կրկնվող գողություն. 11 անգամ.«Հայկական ժամանակ»
«Երեկ վաղ առավոտյան ջարդել են Չարենցավանում գտնվող «Վիսլա» ՍՊԸ-րն պատկանող խանութի ապակին և գողացել երեք շիշ օղի։ Այս տեղեկատվությունը աոաջին հայացքից հնարավոր չէ ուշագրավ հաճարել։ Բայց ճիայն աոաջին հայացքից։ Այս գողությունը ունի, մեղմ ասած, հետաքրքիր, նույնիսկ անկրկնեյի նախապատմություն։ Պարզվում է խանութը ունի իր անհատական, անձնական, էքսկլյուզիՎ գողը՛– Անունը ժորա է (անմեղության կանխավարկածից ելնելով նշամ ենք միայն անունը)։ Այն հաճախականությանը եւ հետևողականությանը որով գողություն է կատարվում այս խանաթից, աղղակի ապշեցնում Ւ. Գողությանը կատարում է նայն անձը, գողանում է միայն այս խանաթից, գողանամ Է միշտ նայն ձեւով եւ միշտ գողանամ է նայն սադրանքները՝ երկա– երեք շիշ օղի։ էՀյչոյես մեզ ռւատմեց խանութի սևիականատեոը՝ Գևորգ Հակոբյանը, աոաջին անգամ իր խանաթից գողությանը կատարվեց դեո մի 4 տարի առաջ։ Հետո ղի, դրանից հետո էլի... մի խոսքով, 8 անգամ։ «Սիշտ ջարդում Է նայն ատակին ա տանում երկա կամ երեք շիշ օղի. մեկ-մեկ Էլ ծխախոտ ա կրակայոիչ։ Գողանում Է այնոլես. որ գոդանի ընդհանուր գումարը 5000 դրամը չանցնի»,– ասամ Է Գևորգը։ 5000 դրամը այստեղ առանցքային նշանակության անի։ Ըստ ՀՀ օրենսդրության այդ սահմանագիծը չանցած գողը կարող Է ազատվել քոե– . ական պատասխանատվությունից եւ ենթարկվել տուգանքի։ Գողությունները շարունակվում Էին, ա եթե չյիներ Գեւորգի համառությանը ա հետևողականությանը, գողին դժվար թե բռնեին։ Բռնեցին, դատեցին ա ազատագրվեցին։ Անցած տարի այդ գողին ազատ են արձակել, եւ մի քանի ամիս առաջ նա կրկին իր անկրկնելի ձեռագրով գողության Է արել նայն խանա՝ թից։ Հետո գողության Է արել նաև նախօրեին, ա վերջինը՝ երեկ։ Սի խոսքով, ընղհանուր աոմամբ, եթե չի դավաճանում Գետոգ Հակոբյանի հիշողությանը, այդ անձը 11 անգամ գողության Է արել իր խանաթից։ Աա կարող Էր զվարճսփ յինել, եթե չյիներ այդքան տխուր, եւ ահա թե ինչու։ Գեւորգը հայտնի է իր, այսոյես ասենք, «ոչիշխանամետ» հայացքներով։ Ու դրա հետ մեկտեղ շատ լավ գիտի իր իրավունքները, եւ դրանից տեղի իոավաւզահ– ները ահագին նյարդայնանամ են։ Նյարդայնանամ են նաեւ տեղի հարկային տեսուչները։ Գեւորգը որոնես գործարար Էլ լավ գիտի իր իրավունքները Է* խասավաւմ Է տարաբնույթ գործարքների գնալուց։ եվ ահա այս ֆոնին հայտնվում Է «ժորա ԷքսկլյազիՎը». ոՐԸ նախանձե(ի հետևողականությամբ գողության է անում բացաոառյես այս խանաթից, ու Չարենցավանի ամբողջ իրավաւէ|ահ համակարգը ոչ մի կերրդ չի կարողանամ զսռ|ելնրան։ Սի հետաքրքիր «զագադիտաթյուն». ընդամենը երկա-եոեք շիշ օղի գողացող ժորան մի քանի ամիս առաջ ենթարկվել է վարչական ռլատասխանատվա– թյան՝ 50 հազար դրամ տուգանքի եւ շատ արագ վճարել տուգանքը՝. Թող ընթերցողը ինքը կռահի, թե 5 հազար դրամի համար գողության անոդ ծորային որտեղի՞ց 50 հազար դրամ, ո՛վ է վճարել նրա վոխարեն և ո՛վ ա ի՛նչ նպատակով է նրան մղում գողության անելհատկաոյես այս խանաթից, միայն այս խանաթից, «սագաբը» այս խանութից։
»,–գրում է թերթը։