Ռուս օլիգարխների դստրերը. ովքե՞ր են նրանք
Վերջերս ռուս օլիգարխների զավակների ճոխ հարսանիքները հայտնվել են ոչ միայն հետխորհրդային, այլեւ համաշխահային մամուլի ուշադրության կենտրոնում:
Մինչ բնակչությունը հազիվ է ծայրը ծայրին հասցնում, որ քաղցած չմնա, նրանք իրենց զավակների հարսանիքների վրա միլիոնավոր դոլարներ են ծախսում:
allaboutourladies.ru կայքում մենք մի հոդված գտանք ռուս միլիարդատերերի դստրերի մասին ու որոշեցինք ձեզ ներկայացնել դրանցից մի քանիսին (մի օր մենք մեր հայաստանցի կադրերին էլ կանդրադառնանք՝ թող չանհանգստանան):
Քրիստինա Օզիմկովա, 20 տարեկան
Խոշոր ներդրող ու շինարար Ռոման Օզիմկովի դուստրը Մոսկվայի պետական համալսարանի ուսանողուհի ու հսկայական քանակության բրենդային իրերի ու զարդերի սիրահար է:
Հատկապես շատ է սիրում լուսանկարվել իր շքեղ մեքենաների ֆոնին ( օրինակ Porsche-ի, Mercedes-ի և Range Rover-ի) ՝ չնայած ընդհանուր առմամբ, ի տարբերություն մյուս «ոսկե աղջիկների», այդքան էլ ցուցամոլ չէ:
Մարիա Չիգիրինսկայա 19 տարեկան
Շինարարական մագնատ Շալվա Չիգիրինսկու զարմուհին է. նրա ներդրող եղբոր՝ Ալեքսանդրի դստեր մեծ հրեական հարսանիքը անցած տարի Մերձմոսկվայում էր հավաքել գրեթե բոլոր միլիարդատերերին ու ռուսական շոու բիզնեսի առաջնակարգ աստղերին:
Հյուրերից մեկն էլ Ռոման Աբրամովիչն էր:
Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտի ուսանողուհի է, Լազուրե ափի ու այլ հանգստավայրերի հաճախակի հյուր: Բայց նրա սիրելի զբաղմունքը իր Ինսթագրամում համաշխարհային հայտնի դեմքերի հետ լուսանկարներ հրապարակելն է:
Լուսանկարում Մաշան է ու նրա ամուսինը՝ Սեմյոն Կրուտիրը՝ Ռոբերտ դե Նիրոյի հետ: