Վահան գյուղի միանգամից 26 բնակիչ թունավորումով տեղափոխվել է հիվանդանոց
Ինչպես Armlur.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ՏԿԱԻՆ-ից հունիսի 6-ին, ժամը 09.41-ին թունավորման նախանշաններով Գեղարքունքիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքի ԲԿ են տեղափոխվել Վահան գյուղի բնակիչներ` Խ. Օ.-ն (ծնվ. 2011թ), Թ. Ս.-ն (ծնվ. 2007թ), Տ. Զ. -ն (ծնվ. 2008թ), Է. Ղ.-ն (ծնվ. 2003թ), Հ. Մ.-ն (ծնվ. 1992թ), Ժ. Ղ.-ն (ծնվ. 1986թ), Ա. Ս.-ն (ծնվ. 1987թ), Վ. Կ.-ն (ծնվ. 1981թ), Ա. Բ.-ն (ծնվ. 1975թ), Ի. Գ.-ն (ծնվ. 1974թ), Ս. Մ.-ն (ծնվ. 1950թ), Ժ. Ղ.-ն (ծնվ. 1947թ), Ս. Զ.-ն (ծնվ. 1947թ), Կ. Օ.-ն (ծնվ. 1983թ), Ռ. Պ.-ն (ծնվ. 1990թ), Մ. Ս.-ն (ծնվ. 1974թ). բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:
Հունիսի 6-ին, ժամը 00.10-ին տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 23.30-ից մինչև ժամը 00.05-ը թունավորման նախանշաններով Գեղարքունքիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքի ԲԿ են տեղափոխվել Վահան գյուղի բնակիչներ` Ա. Ա.-ն (ծնվ. 1997թ.), Ա Ա.-ն (ծնվ.1947թ.), Լ. Մ.-(ծնվ. 1979թ.), Օ. Բ.-ն (ծնվ. 1951թ.), Ս. Բ.-ն (ծնվ. 2004թ.), Ս. Բ.-ն (ծնվ. 2002թ.), Ք. Բ.-ն (ծնվ. 1981թ.), Ա. Ա.-ն (ծնվ. 1990թ.), Մ. Ղ.-ն (ծնվ. 1980թ.), Հ. Զ.-ն (ծնվ. 2011թ.):
Ճամբարակ քաղաքի ԲԿ են տեղափոխվել ընդհանուր թվով 26 քաղաքացի, որոնցից Ս.Մ.-ն, Ժ.Ղ.-ն, Լ.Մ.-ն, Ք.Բ.-ն, Ա.Ա.-ն և Հ.Զ.-ն ստանալով համապատասխան բուժօգնություն` դուրս են գրվել: