Զինված խմբի երկու վիրավոր անդամները «Էրեբունի» հիվանդանոցում են
ՀՀ ոստիականության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքը գրաված զինված խմբի անդամներից երկուսը վիրավոր են և գտնվում են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում: Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից` նշելով, որ նրանք վիրավորվել են հուլիսի լույս 2 6-ի գիշերը, վնասվել են նրանց ոտքերը: Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկությունները ճշտվում են:
Ավելի վաղ «Հիմնադիր խորհրդարանը» հայտարարություն էր տարածել զինված խմբի անունից` տեղեկացնելով, որ գնդի տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար: Ոտքերից վիրավորվել են խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Հայտարարության մեջ նշվում է նաև, որ առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում քաղաքացի Արթուր Սարգսյանը իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սնունդով և, ճեղքելով ոստիկանական պատնեշը, հասել գնդի մուտքի մոտ:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մուտք են գործել ՀՀոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք ևբռնության սպառնալիքով  պահել այնտեղ գտնվող անձանցպահանջելովազատ արձակել մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ անձանց կողմից ապօրինիկերպով զենք և ռազմամթերք ձեռ բերելըփոխադրելը և պահելըկազմակերպելու մեղադրանքով կալանավորված Ժիրայր Սեֆիլյանին:
ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է Ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը:Հարձակման ընթացքում հրազենային վնասվածքներ են ստացել ՀՀ Ոստիկանության գնդապետ Արամ ՀովհաննիսյանըՈստիկանության փոխգնդապետ Հրաչ ԽոստեղյանըՈստիկանության ենթասպա Գագիկ ՄկրտչյանըՆրանք մեկ շաբաթվա ընթացքում ազատ են արձակել բոլոր պատանդներինիսկ վերջին չորսոստիկաններինայդ թվում՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանին և Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին ազատ ենարձակել հուլիսի 23-ին: