Աննա Շահնազարյանի բաց նամակը ԱԱԾ-ի եւ Ոստիկանության ծառայություններից հրաժարվելու վերաբերյալ
Ակտիվիստ Աննա Շահնազարյանն այսօր բաց նամակ է հղել ԱԱԾ պետ Գեւորգ Կուտոյանին եւ ՀՀ ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանին այն մասին, որ նա հրաժարվում է ԱԱԾ եւ ոստիկանության ծառայություններից եւ պահանջում իր վճարած հարկերից այդ կառույցներին հասցեագրվող մասնաբաժինն ուղղել կրթական համակարգին։ «Ես՝ ՀՀ քաղաքացի Աննա Շահնազարյանս, հայտարարում եմ, որ հրաժարվում եմ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության եւ ոստիկանության՝ օրենքով սահմանված ծառայություններից, դրանք են՝ ապահովել իմ կյանքի եւ առողջության, իրավունքների, ազատությունների ու օրինական շահերի պաշտպանությունը հանցավոր եւ հակաիրավական ոտնձգություններից, ինչպես նաեւ իրենց գործունեությունն իրականացնելիս երաշխավորել մարդու եւ քաղաքացու իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանությունը»,- գրված է նամակի մեջ։
Աննան իր հրաժարվելը հիմնավորում է այն բանով, որ հատկապես 2016 թվականի հուլիսի 17-ից հետո ԱԱԾ եւ ոստիկանության ծառայողներն իրենք են կատարում հանցավոր եւ հակաիրավական ոտնձգություններ իր եւ քաղաքացիների նկատմամբ, պաշտպանում են ոչ թե մարդու եւ քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները, այլ գաղութարար պետությունների եւ սուբյեկտների, ՀՀ ժողովրդի իշխանությունը յուրացրած անձանց ու կուսակցությունների ապօրինի եւ հակաիրավական շահերը։
Վերջինս ՀՀ ԱԱԾ-ն եւ ոստիկանությունը հայտարարել է օրենքից եւ իրավունքից դուրս։ «Ի գիտություն ՀՀ ֆինանսների նախարարությանը՝ քանզի ես հրաժարվում եմ հակաիրավական այս կառույցների՝ ինձ համար նախատեսված ծառայություններից, պահանջում եմ իմ վճարած հարկերից առանձնացնել ՀՀ ոստիկանությանն ու ԱԱԾ-ին փոխանցվող մասնաբաժինը եւ ուղղել ՀՀ կրթական համակարգին»,- հայտարարության վերջում նշել է նա։
Տարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՀունգարիան ստորագրել է պայմանագրեր, որոնք թույլ են տալու ռուսական նավթ ստանալ շրջանցելով Ուկրաինան Փաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան ՊայքարԻնչ է սպասում Telegram-ին․ ՌԴ Թվային նախարարությունը մանրամասներ է հայտնել «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներով«Անտառի արքա» քանդակը՝ Դիլիջանի խորհրդանիշներից մեկը․ բացահայտելով Հայաստանը (մաս 9)Բարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան 18-ամյա Միխայել Դոլգովի առեղծվածային անհետացման հետքերով. որտե՞ղ է նա, ո՞ղջ է արդյոքԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Խոշոր վթար՝ Կոտայքում, բախվել են «Hyundai» ու «BMW», վիրավnր կա, ՊՆ ծառայողը վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցելԱնվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. Ադելիա Պետրոսյանը 5-րդն է կարճ ծրագրից հետո Խաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներՋուր չի լինի որոշ հասցեներում Եկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասինՆերդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Աղոթք նեղության ժամին «Օպել»-ի վարորդը Մարգահովիտ գյուղի գազալցակայանում վճարել է կեղծ թղթադրամով․ նա հայտնաբերվել է «Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձը Մենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ Հայաստանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի ամենաբարեկամական երկրների վարկանիշային աղյուսակում Մենք չենք համաձայնի Դոնբասից զորքերի միակողմանի դուրսբերմանը. Զելենսկի ԱՄՆ–ում ձերբակալվել է դերասան Շայա Լաբաֆը ՌԴ ՊՆ․ Ղրիմի վրա հարձակման փորձի ժամանակ խոցվել են ուկրաինական անօդաչուներ Ուկրաինայում տարաձայնություններ են ծագել Ռուսաստանի հետ հնարավոր հրադադարի վերաբերյալ. Economist Բռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ Լուկաշենկո Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 18-ից 22-ը Իշխանության ներկայացուցիչների իրար խառնվելը վկայում է այն մասին, որ ընդդիմությունը ճիշտ ուղու վրա է․ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սարգիս ՆիազյանՎանաձոր քաղաքում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդիպում ունեցավ վանաձորցի երիտասարդների հետ