Հայաստանի կոմունիստները դիմել են իրենց ռուս գործընկերներին անդրադառնալու Ժիրինովսկու վարքագծին
Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը դիմել է Ռուսաստանի կոմունիստական կուսակցության Կենտկոմի քարտուղարությանը՝ օրեր առաջ Հայաստանի հանդեպ Ժիրինովսկու ցուցաբերած վարքագծի քննարկման համար:ՀԿԿ Կենտկոմի առաջին քարտուղար Տաճատ Սարգսյանը անդրադարձել է օրեր առաջ Հայաստանի վերաբերյալ Վլադիմիր Ժիրինովսկու արտահայտություններին: Կոմունիստի խոսքով, հարկավոր է դատապարտել նրա վարքագիծը: Այդ նպատակով են կոմունիստները որոշել դիմել Ռուսաստանի իրենց գործընկերներին՝ Վլադիմիր Ժիրինովսկու վարքագիծը, որպես անլուրջ հայտարարություն, պետդումայում քննարկելու համար:
«Ո՞վ է Ժիրինովսկին: Ես նույնիսկ զարմանում եմ, որ Ռուսաստանում կան առանձին մարդիկ, ովքեր կապ ունեն Ժիրինովսկու հետ: Նա հեղհեղուկ մարդ է: Նա այն նույն մարդն է, ով ժամանակին հայտարարել էր, թե, իբր, Հայաստանի զորքը Հունաստանի զորքի հետ շուտով կմտնի Թուրքիա: Մենք էլ ստիպված դիմել ենք Ռուսաստանի կոմունիստական կուսակցության Կենտկոմի քարտուղար Զյուգանովին, ով Պետդումայի ֆրակցիայի ղեկավար է, որպեսզի Ժիրինովսկու վարքագիծը, որպես անլուրջ հայտարարություն, քննարկվի Պետդումայում»,- նշեց Տաճատ Սարգսյանը:
ՌԴ լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ ՎլադիմիրԺիրինովսկին սենսացիոն հարցազրույց է տվել ռուսական հեռուստաալիքինորի ժամանակ նշել է՝ «Թքած Հայաստանի վրաՈ՞ւմ է պետք ՀայաստանըԱյնտեղպարբերաբար ելույթներ կլինենՓոքր երկիրլեռների մեջԱդրբեջանի և Թուրքիայի միջևոչ մի հեռանկարոչ մի տնտեսությունԱյնտեղ արդեն միլիոն հայ էմնացելԻսկ ողջ աշխարհում նրանք 6 միլիոն ենԲոլորը փախել ենԼիբանանԻրանՌուսաստանՖրանսիաՄիացյալ ՆահանգներԱյնտեղ ապրելու տեղչկալեռներ ենՀետ կվերցնենք բազանԱյդ բազան< i> նրանց փրկությունն էայլապես նրանց կվերացնեն թուրքերն ու ադրբեջանցիներըԱյդ իսկպատճառով Հայաստանի համար պետք չէ անհանգստանալԱդրբեջանն անմիջապես կգրավի Լեռնային Ղարաբաղըիսկ թուրքերը նրանց կօգնեն»: