ՍԴՀԿ-ն ՏԻՄ ընտրությունների թեկնածուներ է առաջադրել 10 համայնքներում
Ստեփանավանին հարակից անտառներում օգոստոսի 25- 30-ը ընթանում է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության «Մեծն Մուրադ» երիտասարդական միության տարեկան բանակումը, որին մասնակցում են միութենական շուրջ 50 երիտասարդներ։ Օգոստոսի 28-ին Հնչակյան երիտասարդներին այցելության էին գնացել ՍԴՀԿ Հայաստանի վարչության անդամները`ՍԴՀԿ Հայաստանի վարչության ատենապետ Նարեկ Գալստյանիգլխավորությամբ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցությանից՝ հավելելով. «Երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ Նարեկ Գալստյանը կարևորեց ամենամյա բռնակումներ անցկացնելու ավանդույթը, որը խնդիր ունի կրթել երիտասարդներին` թե՜ գաղափարապես, թե՜ մարմնապես։
«Առաջիկայում մենք մխրճվելու ենքընտրական գործընթացի մեջ։ ՍԴՀԿ-ն մարդկանց միայն գաղափար և ծրացրեր կարող է առաջարկել։ Դուք բոլորդ ձերդերակատարությունն եք ունենալու։ Ուրեմն և պետք է քաղաքացիների հետ շփումների ժամանակ բարձր պահեք մերկուսակցության հեղինակությունը։
Այժմ մենք մասնակցում ենք տեղական ընտրություններին։ Որտեղառաջադրել ենք թեկնածուներ, իսկ դա շուրջ 10 համայնքներ են, հաղթելու ենք։ Բայց առջևում կա ավելի մեծճակատամարտ։ Այն գաղափարների ճակատամարտ է, որտեղ պետք է հաղթենք»,- իր խոսքում նշել է Նարեկ Գալստյանը։