Ովքեր են Ինստագրամում ու Ֆեյսբուքում ամենամեծ լսարանն ունեցող հայ աստղերը. ռեյթինգային ցանկ
Ինչպես արդեն գիտեք, BlogNews.am-ն ամեն ամիս կազմում է սոցիալական ցանցերում հայ հայտնիների հետևորդների ռեյթինգային ցանկը: Նախորդ ռեյթինգային ցուցակի հետ համեմատ` փոփոխություններն ակնհայտ են: Ամառային արձակուրդներից, լողափներից ու աշխատանքային միջավայրից դուրս արված մեր հայտնիների լուսանկարներն ավելացրել են նրանց հետևորդների թիվը: Հետաքրիր է, որ թվային աճի դինամիկա է նկատվում  միայն Ինստագրամ սոցիալական ցանցում:  Ֆեյսբուքում աստղերին հետևողների թիվը հիմնականում ոչ մի փոփոխության չի ենթարկվել, կամ էլ այդ աճն այնքան փոքր է, որ դրանից պատկերը չի փոխվում:
Առաջատարները շարունակում են մնալ նույն մարդիկ: Նազենի Հովհաննիսյանի հետևորդների թիվն ամռան ընթացքում աճել է 12.000-ով, Լիլիթ Հովհաննիսյանինը` 25.000-ով, Արփի Գաբրիելյանինը` 10.000-ով, Դիանա Գրիգորյանինը` 19.000-ով:
20. Արմենչիկ - 44.000 (+4000)
19․ Մարջան Ավետիսյան - 49.000 (+5000)
18․ Գրիգոր Դանիելյան - 53.000 (+5000)
17․ Վաչե Թովմասյան - 55. 000 (+8500)
16․ Անաիս Սարդարյան - 56.000 (+6000)
15․ Գարիկ Պապոյան - 56.000 (+6000)
14․ Անահիտ Սիմոնյան - 59.000 (+5000)
13․  Սարո - 63.000 (+2000)
12․ Մերի Մակարյան - 62.000 (+5000)
11․ Իվետա Մուկուչյան - 70.000 (+7000)
10․ Արամ ՄՊ3 -  77.000 (+8000)
9․ Գոռ Հակոբյան - 82. 000 (+7000)
8․ Միհրան Ծառուկյան - 90.000 (+10.000)
7․ Անի Երանյան - 99.000 (+7000)
6․ Նազենի Հովհաննիսյան - 109.000 (+12.000)
5․ Արփի Գաբրիելյան - 126.000 (+10.000)
4․ Սիրուշո - 133.000 (+3000)
3․ Լիլիթ Հովհաննիսյան - 155.000 (+25.000)
2․ Նանա - 157.000 (+16.000)
1․ Դիանա Գրիգորյան - 160.000 (+19.000)
Instagram-ում Գրիգոր Դանիելյանը մեկ հորիզոնականով զիջել է իր տեղը Վաչե Թովմասյանին, իսկ Մերի Մակարյանն առաջ է անցել Սարոյից: Ի դեպ, Սարոյի էջում ամենաքիչ թվով հետևորդներ են ավելացել այս ընթացքում: