Այս աշնան դիմահարդարման 5 գլխավոր միտումները
Յուրաքանչյուր  սեզոնի մեկնարկին նորովի ներկայանալու ցանկություն է առաջանում։Wnews.am-ն առաջարկում է ծանոթանալ աշնանային դիմահարդարման հինգ գլխավոր թրենդներին, որոնք ի հայտ են եկել աշխարհահռչակ դիզայներների աշուն  2016 նորաձեւության ցուցադրություններում։
Մուգ շրթներկ.
губы(6)
Մուգ շրթներկը թեպետ նոր թրենդ չէ, սակայն սեզոնի դիմահարդարման ամենագլխավոր  միտումներից է։ Շագանակագույն-կարմրավուն, մուգ կարմիր, մուգ մանուշակագույն երանգի շրթներկով մոդելները պոդիումում հայտնվեցին Dior-ի եւ  Louis Vuitton-ի ցուցադրություններում։
Դիմահարդարներն առաջարկում են օգտագործել միայն մուգ շրթներկ եւ այլեւս ոչ մի դիմահարդարում։ Ի դեպ, դատելով նորաձեւության վերջին ցուցադրություններից, աշնանը նորաձեւ են ոչ միայն անփայլ, այլ նաեւ փայլուն շրթներկները։
2 3 4
Մաշկի առողջ փայլ.
сияние кожи
Այս թրենդն ակտուալ էր ամբողջ տարվա ընթացքում, սակայն այս սեզոնին նոր տեսք ստացավ. այժմ թրենդային է առողջ, ներսից փայլող մաշկը։ Գլխավոր դետալը՝ մաքսիմալ բնական փայլն է։ Valentino-ի հավաքածուի ցուցադրությանը աստղային դիմահարդար Փեթ Մակգրատը հայլայթերով շեշտել է մոդելների այտոսկրերը, այտերն ու շուրթերի վերեւի հատվածը, իսկ   Gucci -ի եւ Prabal Gurung-ի ցուցադրությանը դիմահարդարները մաքսիմալ բնական եւ թարմ մաշկի էֆեկտը ստացել են ծիրանագույն երանգի հայլայթերի միջոցով։
Ընդհանրապես պետք է նկատել, որ կոնտուրինգն ապրել է իր դարաշրջանը, այժմնոնտուրինգի՝ մաքսիմալ բնականության ժամանակահատվածն է։ Այնպես որ՝ որքան դեմքին քիչ շպար, այնքան լավ։
Ոսկու փայլ.
бронза
Իհարկե այս թրենդն առաջին հերթին վերաբերում է հենց աչքերի աշնանային նորաձեւ դիմահարդարմանը։ Համարձակ օգտագործեք ոսկեգույն, արծաթագույն եւ շագանակագույն ստվերաներկեր։67
Մի շարք հայտնի դիզայներների ցուցադրություններում դիմահարդարման շեշտադրումը աչքերի մետալիկ փայլի վրա էր։ Մուգ արծաթագույնը գերազանց համադրվում է մաշկի բոլոր երանգների հետ։
Այտերի սնգույր.
щеки
Ձեր այտերին թեթեւակի երանգ ավելացրեք, որպեսզի դեմքին թարմություն հաղորդեք։ Աշնանային դիմահարդարման մեջ ոճաբաններն առաջարկում են սնգույրը տարածել նաեւ այտոսկրերի ներքեւի հատվածում։ 8
Գրաֆիկական սլաքներ.
стрелки(4)
Altuzarra, Kenzo, Oscar de la Rena եւ Giamba ցուցադրություններում ոճաբանները մոդելների աչքերին գրաֆիկական դիմահարդարում են արել՝ հայտարարելով այս թրենդի շարունակության մասին։  2016-ի աշնանը գրաֆիկական սլաքները շարունակում են թրենդային լինել եւ դառնում են սեզոնի դիմահարդարման գլխավոր միտումներից մեկը։  9
Սեւ smokey eyes.
смоки(2)
2016-ի աշնանը շատերի կողմից սիրված այս դիմահարդարումը վերադառնում է։ Աշնանային դիմահարդարման եւս մեկ թրենդներից է համարվում անփայլ սեւ smokey eyes-ը։