Հրշեջները մարել են խոտածածկ տարածքներում բռնկված բոլոր հրդեհները
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 11-12-ն ահազանգեր են ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից, այրվել է ՝ Երևանի Բեկնազարյան փողոցի թիվ 5 հասցեում գտնվող թիվ 185 դպրոցի մոտակայքում՝ 100 քմ, քաղաքային հին գերեզմանատանը` 50 քմ, Դավիթաշենի 2-րդ թաղամասի թիվ 18 շենքի մոտակայքում՝ 20 քմ, Գյուլիքեխվյան փողոցի թիվ 13 շենքի մոտակայքում՝ 10 քմ թփուտներ և 1 ծառ, թիվ 6 շենքի մոտակայքում՝ 100 քմ, Մ.Բաբաջանյան փողոցի թիվ 170 դպրոցի մոտակայքում՝ 300 քմ, Մյասնիկյան պողոտայի «Ռիցար» հյուրանոցի մոտակայքում՝ 500 քմ, Արագածոտնի մարզի Ոսկեհատ գյ ուղի մոտակայքում՝ 6000 քմ խոտածածկույթ, իսկ 320 խնձորենու և 30 ընկուզենու տնկիներ՝ մասնակի, Բյուրական գյուղի գերեզմանատան սկզբնամասում՝ 7000 քմ խոտածածկույթ և 3000 քմ խաղողի այգի, Կոտայքի մարզի Զովք գյուղի գերեզմանատանը՝ 2000 քմ խոտածածկույթ և ջերմահարվել՝ 2 ծառ, Մ-4 միջպետական ավտոճանապարհի Երևան-Սևան հատվածի 19-րդ կմ-ին մոտակայքում այրվել է մոտ 1000 քմ բուսածածկույթ, մասամբ այրվել է 4 ծառ և ջերմահարվել՝ 2 ծառ, Ալափարս գյուղում՝ «Լիզին» գործարանի մոտակայքում՝ 4 հա, Հրազդան քաղաքի «Աղբյուրակի» ջրամբարի մոտակայքում՝ 600 քմ, «Կրպա»  սուպերմարկետի մոտակայքում՝ 700 քմ, Արամուս գյուղի գերեզմանատան մոտակայքում՝ 6000 քմ, Կամարիս գյուղի գերեզմանատանը՝ 4000 քմ, Ձորաղբյուր գյուղի մոտակայքում՝ 14 հա, Աբովյան քաղաքի Պիոներ պալատի մոտակայքում՝ 7000 քմ թփուտներ և ծխահարվել՝ 3 ծառ, Սարալանջ թաղամասում գտնվող գերեզմանատանը՝ 3000 քմ, Հանրապետության փողոցի թիվ 15 շենքի մոտակայքում՝ 150 քմ, ասֆալտի գործարանի մոտակայքում՝ 10 հա, Նոր Արտամետ գյուղի գերեզմանատանը՝ 1500 քմ, Կոտայք գյուղի գերեզմանատանը՝ 3000 քմ խոտածածկույթ և ջերմահարվել՝ 4 ծառ, Նոր Գեղի գյուղի անասնագոմերի մոտակայքում՝ 2 հա, Սևան-Երևան ավտոճանապարհին` 100 քմ, Ջրվեժ գյուղի գերեզմանատան մոտակայքում` 3 հա բուսածածկույթ և ջերմահարվել ու այրվել է մոտ 50 ծառ, Գառնի գյուղի մոտակայքում՝ 7000 քմ, Սյունիքի մարզի Քարահունջ և Շինուհայր գյուղերին հարակից հնձած ցորենի արտերում՝ 15 հա, Վայոց Ձորի մարզի Եղեգնաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի մոտակայքում՝ 500 քմ, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Ա.Խաչատրյան փողոցի թիվ 21 շենքի հարևանությամբ՝ 200 քմ, Ձորակապ գյուղում՝ մոտ 15 հա խոզան և մոտ 1 հա խոտածածկույթ, գերեզմանատան մոտակայքում՝ 6 հա խոզան և մոտ 5 հա խոտածածկույթ, Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքի թռչնաբուծական ֆաբրիկայի մոտակայքում՝ 1000 քմ, Վանաձոր քաղաքի «Թագավորանիստ» կոչվող հանդամասում այրվել է 4000 քմ խոտածածկ տարածք: