Արտեմ Ասատրյանն ընդունել է Օքսֆամի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարկ Գոլդրինգին
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնակատար  Արտեմ Ասատրյանը  սեպտեմբերի  20-ին  ընդունել է «Օքսֆամ Մեծ Բրիտանիա» կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարկ Գոլդրինգի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարո ւթյան հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախարարը ողջունել է հյուրերին՝ նշելով, որ  բարձր է գնահատում կազմակերպության գործունեությունը և  կարևորել է վերջին շրջանում երկու կառույցների միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերություններն, որոնք  արդեն ունեն շոշափելի արդյունքներ:
Համագործակցության լավագույն դրսևորումներից մեկն էլ, նախարարի խոսքով, ՕքսեՋեն տեղական հիմնադրամի միացումն է  սոցիալական համագործակցության ազգային համաձայնագրին, որին միացած է ավելի քան  40 տեղական և միջազգային կազմակերպություն:
«Այս կառույցի աշխատանքը լինելու է  շարունակական, քանզի  մենք  կարևորում ենք ոչ պետական կառույցների ներգրավվածությունը սոցիալական գործընթացներում, քանի որ հենց  համատեղ քննարկումների արդյունքում են  ի հայտ գալիս սոցիալական ոլորտի խնդիրներն ու բացթողումները»,-իր խոսքում ընդգծել է նախարարը:
Այնուհետև, նախարար Արտեմ Ասատրյանը ներկայացրել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, վերլուծության և մոնիթորինգի համակարգը, ինտեգրված սոցիալական ծառայությունները՝  ընդգծելով սոցիալական աշխատողի ինստիտուտի ներդրման անհրաժեշտությունը ու գնահատված կարիքի հիման վրա ընտանիքին՝ սոցիալական ծառայությունների մատուցումը:
Նախարարն անդրադարձել է նաև հաշմանդամների հիմնահարցերին և երեխաների պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին՝ կարևորելով հաստատությունների ապաինստիտուցիոնալացման գործընթացն ու երեխայի՝ ընտանիքում ապրելու իրավունքը:
Իր հերթին «Օքսֆամ Մեծ Բրիտանիա» կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարկ Գոլդրինգը համառոտ ներկայացրել է  ՕքսեՋեն տեղական հիմնադրամի գործունեությունը, առաջնային նպատակները և նշել,  որ 2018 թվականից այն շարունակելու է Օքսֆամի առաքելությունը Հայաստանում:  Պարոն Գոլդրինգը հույս է  հայտնել, որ առաջիկայում ՕքսեՋեն հիմնադրամի և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միջև ևս կհաստատվեն սերտ փոխհարաբերություններ:
Հանդիպման ավարտին պարոն  Մարկ Գոլդրինգը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին սոցիալական ծրագրերի համապարփակ ներկայացման, երկկողմ համագործակցության խորացման և ընդլայնման պատրաստակամության համար: