Անհայտ տղամարդը ռումբ Է պայթեցրել Աբխազական հեռուստատեսության տարածքում
Անհայտ մի տղամարդ ռումբ Է պայթեցրել Աբխազական հեռուստատեսության տարածքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են հանրապետության ՆԳ նախարարությունում:
«Հեռուստատեսության տարածքում ինչ-որ մեկը պայթյուն Է իրականացրել, պարզ երեւում Է, որ նա խոցող բաղադրատարրերով ռումբ Է ունեցել: Հավանաբար նա մենակ չի եղել: Օպերատիվ աշխատանք Է կատարվում Աբխազիայի բոլոր ուժային կառույցների մասնակցությամբ»,-լրագրողներին ասել Է Աբխազիայի ներքին գործերի նախարար Ասլան Կոբախիան:
Պայթյունը որոտացել Է Երեւանի ժամանակով ժամը 08:05-ին:
Աբխազիայի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մուհամադ Կիլբայի խոսքով՝ «նախնական տեղեկատվության համաձայն՝ պայթուցիկ սարքը համարժեք Է 150-200 գրամ տրոտիլի՝ խոցող բաղադրատարրերով»:
Ինչպես հայտնել Է Աբխազական հեռուստատեսության փոխտնօրեն Աիդա Բազբան, «հեռուստատեսության աշխատակիցներից եւ պահապաններից ոչ ոք չի տուժել: Ներկայում ուժեղացված Է օբյեկտի պահպանությունը, պատահարի վայրում գտնվում են ուժայինները»:
Միջադեպի փաստով քրեական գործ Է հարուցված:
Աբխազիայի նախագահ Ռաուլ Խաջիմբան հանձնարարել Է ուժեղացնել օբյեկտների, այդ թվում՝ դպրոցների ու մանկապարտեզների պահպանությունը: Նա մատնանշել Է պայթյունն իրականացրած տղամարդու ինքնությունը շուտափույթ պարզելու անհրաժեշտությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը: