Վարշավայում՝ նախագահական նստավայրի մոտ, զանգվածային բողոքի ցույց է ընթանում
Վարշավայում՝ նախագահական նստավայրի մոտ, զանգվածային բողոքի ցույց է ընթանում: Ակցիան կազմակերպել են անցյալ գիշեր Սեյմում տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո, երբ ընդդիմությունն արգելափակել էր խորհրդարանի աշխատանքը, իսկ ցուցարարները շրջափակել էին շենքը՝ թույլ չտալով պատգամավորներին հեռանալ: Նախագահական նստավայրի մոտ հավաքված մի քանի հազար ցուցարարները պահանջում են, որ նախագահը միջամտի եւ հրաժարվի վիճելի օրենքներ ստորագրելուց, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Բողոքի ակցիան սկսվել էր խորհրդարանի ստորին պալատում անցյալ ուրբաթ, երբ ընդդիմությունն արգելափակել էր Սեյմի աշխատանքը՝ լրագրողների ներկայությունը սահմանափակող օրինագծի պատճառով հրաժարվելով մասնակցել նիստերին: Ավելի քան 5 ժամ անց  իշխող «Օրենք եւ արդարություն» իշխող կուսակցությունը կարողացավ քվորում ապահովել ու ընդունել 2017-ի բյուջեն եւ Լեհաստանի ուժային կառույցների նախկին աշխատակիցներին թոշակ վճարելու մասին վիճելի օրենքը: