Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան ամփոփել է 2016թ. մարզական տարին
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության դահլիճում տեղի է ունեցել Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի տարեվերջյան ամփոփիչ նիստը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` 2016 թ. մարզական տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքների հաշվետվությամբ հանդես է եկել ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Դավիթ Խիթարյանը: Նրա խոսքերով անցնող մրցաշրջանում հայ ձյուդոյիստները միջազգային մրցաշարերում նվաճել են տասնյակից ավելի մեդալներ: «Սակայն 2016 թվականի մեր միակ մարզական պաշտոնական ձեռքբերումը եղել է Եվրոպայի առաջնությունում Հովհաննես Դավթյանի նվաճած բրոնզե մեդալը: Ցավալի է, որ մեր մարզիկը չկարողացավ մրցանակային տեղ գրավել նաև 2016 թ. ամառային օլիմպիական խաղերում»,- ասել է Դավիթ Խիթարյանը:
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը և Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան իրենց դժգոհությունն են հայտնել ձյուդոյի բոլոր տարիքային խմբերի հավաքականների մարզական արդյունքների վերաբերյալ: Ֆեդերացիայի նախագահ Վարդան Ոսկանյանը ներկաներին հայտնել է, որ իրավիճակը շտկելու նպատակով իր կողմից կատարվել են նոր նշանակումներ: Նա տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ձյուդոյի մեծահասակների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Արմեն Նազարյանը, երիտասարդների հավաքականի ավագ մարզիչ է նշանակվել Հովհաննես Դավթյանը և պատանիների հավաքականի գլխա վոր մարզիչ է նշանակվել Հակոբ Առաքելյանը:
Նիստի վերջում ֆեդերացիայի նախագահը հատուկ շնորհակալագրեր է հանձնել Հայաստանի ձյուդոյի մեծահասակների արդեն նախկին գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանին, երիտասարդների հավաքականի նախկին ավագ մարզիչ Մարտին Սարգսյանին և պատանիների հավաքականի նախկին ավագ մարզիչ Կարեն Աբաղյանին: