Sony-ն նոր սմարթֆոններ է ներկայացրել
SOCIETYSony ընկերությունը Բարսելոնի MWC 2017 ցուցահանդեսի շրջանակներում ներկայացրել Է XA եւ XZ շարքի սմարթֆոններ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Լենտա.ռու»-ն ընկերության միջոցառումից:
Առաջատար Xperia XZ Premium-ն ստացել Է 5,5 դյույմանոց 4Կ-դիսփլեյ (3840x2160 կետ)՝ HDR ենթակալով: Նաեւ սարքը հանդերձված Է Snapdragon 835 պրոցեսորով եւ ունի չորս գիգաբայթ գործառական հիշողություն: 64 գիգաբայթով ներսարված հիշասարքը կարելի Է ընդյանել microSD քարտերի միջոցով:
Բացի դրանից, XZ-ում հայտնվել Է Motion Eye նոր խցիկը՝ 19 մեգափիքսել լուծաչափով: Նույնպիսի խցիկ Է ստացել անցյալ տարվա Xperia XZs սարքի նորացված տարբերակը:
XA1 եւ XA1 Ultra բյուջետային սարքերն ստացել են համապատասխանաբար հինգ (HD-լուծաչափ) եւ վեց (FullHD) դյույմով Էկրան: Սմարթֆոնները հանդերձված են MediaTek Helio P20 MTK6757 միատեսակ ութմիջուկանոց պրոցեսորներով եւ 23-մեգափիքսելանոց խցիկով, ինչպես Xperia Z5-ը: Փոքր մոդելն ունի երեք գիգաբայթ գործառական հիշող սարք, մինչդեռ մեծը՝ չորս:
Նշվում Է, որ բոլոր երեք սմարթֆոններն Էլ մատչելի կդառնան մինչեւ 2017 թվականի գարնան վերջը, սակայն դրանց գինը չի հրապարակվում: