Ցավում եմ, որ մարդկանց մեջ այսքան ատելություն կա. Ռոլանդ Գասպարյանը` ՀՀԿ-ի քարոզչական տեսահոլովակի և իշխանամետ դառնալու մասին
Մարտի 5-ից մեկնարկեց նախընտրական քարոզարշավը: «Ռեինկարնացիա» խումբը ներկայացրեց իր «Փոխենք աշխարհը» երգը, որը և դարձավ ՀՀԿ քարոզչական առաջին հոլովակը: Ընդ որում` տեսահոլովակում հարվածային գործիքներ նվագողն էլ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն է: Այս առիթով  համացանցում հայտնվեցին քննադատական կարծիքներ, ըստ որոնց` «Ռեինկարնացիա»-ն, մասնավորապես` Ռոլանդ Գասպարյանը, դարձել է իշխանամետ: Այս առիթով Asekose.am-ը զրուցել է Ռոլանդ Գասպարյանի հետ, ով հերքեց իր` իշխանամետ լինելը` նշելով հետևյալը.
«Ես բազմիցս ասել եմ, որ քաղաքական ոչ մի հայացքներ չունեմ: Ինձ համար չկա աջ կամ ձախ կողմ, ես  այդ ամեն ինչից հեռու եմ, ու դրա մասին բոլորը գիտեն:  Եվ դրա համար էլ ես ես եմ: Իմ երաժշտությունը չի ճանաչում քաղաքական հայացքներ, այն բոլորի համար է: Ցավում եմ շատ, որ մարդկանց մեջ այդքան ատելություն կա: Ես հարգում եմ բոլորի կարծիքը: Համոզված եմ, որ ԶԼՄ-երի զոհ չլինելով` մարդիկ ամեն բան ուրիշ ձև կտեսնեին և կսովորեին կարծիք հայտնելու առողջ ինստրուկցիան, ոչ թե իրար վիրավորելու ու միայն դրանից լավ զգալու: Եղել են համերգներ, որ խումբը ներկայացել է այլ կուսակցության քարոզարշավի ժամանակ, բայց չի նշանակում, որ ինչ-որ  մեկին սատարել է: Ես բոլորին շատ սիրում և հարգում եմ, ով ում հետ խնդիրներ ունի` թող լուծի, մեզ և մեր արած գործի հետ դա բացարձակ կապ չունի: Կյանքիս կարճ փորձը ցույց է տալիս, որ ԱՏԵԼԸ ՀԵՇՏ Է, ՍԻՐԵԼՆ Է ԴԺՎԱՐ… Նայեք դուրս, այսքան սպասված արևն է, իսկ դուք դեռ իրար անպատվում եք»,- ասաց երգիչը:
Ռոլանդ Գասպարյանը նշեց, որ քննադատողները պետք է  երգի տեքստին ավելի ուշադիր լինեն, որովհետև այն, առհասարակ, քաղաքական չէ: Դիտարկմանը, որ քննադատություններն ուղղված են ոչ թե տեքստին,  այլ տեսահոլովակին, մասնավորապես` այն փաստին, որ ՀՀԿ-ի քարոզչական հոլովակն է, և մեր ցանկությանը` նմանատիպ որևէ կարծիքի հետ ծանոթացնելուն, Ռոլանդն ասաց, որ դրանք իրեն այդքան էլ հետաքրքիր չեն:
Զրույցի վերջում Ռոլանդ Գասպարյանն ուղարկեց նաև «Փոխենք աշխարհը» երգի խոսքերը, որոնք ներկայացնում ենք ստորև.
«Ամեն մարդու համար կա հարազատ անկյուն,
Որի անունն է տուն, որտեղ միշտ է գարուն:
Ամեն մարդու կողքին պիտի լինի երկիր`
Խաղաղ ու ապահով ծաղկուն ու արևոտ:
Ամեն մարդուն ամառ ու տաք ժպիտ է պետք,
Պետք են լավ ընկերներ, չհեռանաք երբեք:
Ամեն տեղ լավ ու վատ կա, թաց ու չոր էլ կա,
Գտնենք ուղին բերող, տանող ապագա:
Կրկ.
Թե կարող ես փոխել ինքդ քեզ, կփոխես աշխարհը նույնպես,
Թե կարող աշխարհը փոխես, կփոխես ինքդ քեզ: