«Դեպի Հայք» հիմնադրամի կամավորներն այս տարի ևս կընդգրկվեն տարբեր ծրագրերում
«Դեպի Հայք» հիմնադրամի կամավորներն այս տարի ևս կընդգրկվեն տարբեր ծրագրերում: Այս պահին հիմնադրամն ունի 53 կամավոր, բայց մինչև օգոստոս նրանց թիվը կավելանա: Ինչպես նախկինում, այս անգամ ևս կամավորները կաշխատեն հիմնականում հասարակական ոլորտում՝ իրականացնելով տարաբնույթ աշխատանքներ՝ սոցիալականից մինչև մանկավարժություն ու հոգեբ անություն: «Գործունեության ուղղությունները բազմազան են: Աշխատում ենք ավելի քան 600 կազմակերպությունների հետ: Ամռան ամիսներին հիմնադրամի անդամները կամավորում են նաև Գյումրիում և Վանաձորում: Կամավորներ կան նաև Արցախում: Այս կամավորների համար Հայաստանում մնալու նվազագույն ժամանակահատվածը 9 շաբաթ է»,-«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց «Դեպի Հայք» հիմնադրամի մարքետինգի տնօրեն Հասմիկ Հայրապետյանը:
«Դեպի Հայք»-ն արդեն 11 տարի է, ինչ սփյուռքում ապրող երիտասարդներին հնարավորություն է տալիս կամավորական աշխատանքներ իրականացնել Հայաստանում: «Ճիշտ է, քանի որ այս հիմնադրամին դիմող կամավորների թիվը շատ է, և այդ պատճառով երկրորդ անգամ ծրագիր ընդգրկվելու հնարավորություն չկա, վերջիններս դառնում են հիմնադրամի շրջանավարտներ և շարունակում են կապը պահպանել նրանց հետ՝ հնարավորություն ստանալով մասնակցել տարբեր ծրագրերի: Բայց կան այնպիսիները, ովքեր ոչ ծրագրի շրջանակում, այլ արդեն ծրագրից դուրս ցանկություն են հայտնում մշտական բնա կություն հաստատել Հայաստանում՝ աշխատել և ընտանիք կազմել»,- հավելեց Հասմիկ Հայրապետյանը:
Ծրագիրը հնարավորթյուն է տալիս ոչ միայն կամավորական աշխատանք իրականացնել Հայաստանում, այլ նաև ծանոթանալ Հայաստանի տեսարժան վայրերին, նոր ընկերներ ձեռք բերել ու հայերեն սովորել: