Էկվադորի դեսպանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Գրանդ Քենդիի գործարան
SOCIETYNewsecuador-ը գրում է.
Ապրիլի 27-ին Հայ-էկվադորական Բարեկամություն ՀԿ նախագահ Վարդան Հարությունյանի միջնորդությամբ Ռուսաստանում Էկվադորի արտակարգ և լիազոր դեսպանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում էին դեսպան Խուլիո Պրադո Էսպինոսան, Վալերիա Կալդերոնը՝ Պրոէկվադոր առևտրային կազմակերպության ներկայացուցիչը, և Մարտա դե Մայո Լոպեսը՝ դեսպանի կինը, այցելեցին Հայաստանի շոկոլադ արտադրող առաջատար ընկերություն՝ Գրանդ Քենդիի գործարան: Հիշեցնենք, որ վերոհիշյալ պատվիրակությունը Հայաստան էր այցելել ապրիլի 26-ին պաշտոնական այցով:
Նախևառաջ, ընկերության գործադիր տնօրեն Արմեն Բաբայանը ողջունեց հյուրերին՝ նրանց այցը շատ կարևոր համարելով Հայաստանի և Էկվադորի միջև հարաբերությունների նոր փուլ թևակոխելու համար: Այնուհետև ներկայացրեց իրենց գործարանի աշխատանքը, համագործակցությունը այլ երկրների հետ: Հյուրերն հատկապես տպավորված էին առկա աշխատատեղերի հսկայական քանակով. ընկերությունն ունի շուրջ երեք հազար աշխատատեղ: