Երևանում և մի քանի մարզում պլանային հոսանքազրկումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ մայիսի 10-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:30-13:30 Նոր-Նորքի՝ 1-ին զանգ.՝ Ջուղայի փ. 1, 3, 7, Նանսենի փ. 17 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Սաֆարյան փ. 12, 14, 16, 18 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 38, 81, 95, 97, 99 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Աբովյան փ. 3/1, 3/2 շենքերը, Բելյակով փ. 3, 5, 9, Պուշկինի փ. 4, 6, 8, 10 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Խանջյան փ. 7, 7ա շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Այգեստան 1, 2, 9, 10, 11 փողոցները մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Դեմիրճյան փ. 23, 25 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Ամիրյան 13 հասցեի «Քաղաքային ռադիոհանգույց» միակողմանի և հարակից հանրային բաժանորդները, Թումանյան փ. 6, 8, 64, 64ա, Իսահակյան փ. 38, 38բ, Սարմենի փ. 13 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Մոսկովյան փ. 31, 33, Սպենդիարյան փ. 1, 3, 5 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները,
10:00-16:00 Աճեմյան փ. 36-81, 122-127; 1-ին նրբ. 1-43; 2-րդ նրբ. 1-17 սեփական տները, Լենինգրադյան փ. 31Բ, 32Գ, 32Վ շենքերը, «Նոյ» թաղամասը և հարակից հանրային բաժանորդները, Անդրանիկի փ. 92, 106, 108, 114, 116, 118, 120 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, ՀԱ Բ-1 թաղ. 29, 31, 32, 33, 33Ա, 35, 36, 37, 38, 39Ա, 61, 62, 64, 66, 65, 82, 83, 84, 85, 86, 91, 92, 95, 96 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Բաբաջանյան փ. 1, 1/1, 1/2, 3/1, 5/1, 6, 21, 23/1, 25/1, 27/1, 29/1 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Նոր Արեշի ծննդատունը, Արեշ 27փ. 16-57, 39-55; 29փ. 14-33; 31փ. 1-29; 33փ. 20-36; 34փ. 1-46, 10, 12; 36փ. 17-30; 38փ. 17-34 սեփական տները, Էրեբունի փ. 120, 122 սեփական տները, Դիմիտրովի նրբ. 1-40 սեփական տները, Գլինկայի փ. 6 և Տիգրան Մեծի պող. 48 շենքերը, Անդրֆեդերացիա 1փ. 11, Գլինկայի 1-ին նրբ. 8-17 սեփական տները, Լիսինյան փ. 28-91, Միչուրինի փ. 2, 4, 6, 6Ա, Ս.Դավիթի փ. 8-16 սեփական տները, թիվ 16 դպրոցը, Սևանի փ. 32-84 սեփական տները և 2-րդ նրբանցքի սեփական տները,
11:00-13:00 Գրիբոյեդով փ. 2/1 շենքը, Ն.Զարյան փ. 19, 21 շենքերը և 44-72 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-17:00 Կ.Ուլնեցի 1-ին փակ. 2, 2Ա; 2-րդ փակ. 1, 1Ա, 2, 3, 4, 5, 6; 3-րդ փակ. 5 շենքերը, Կիևյան փ. 7, 14/3, Կոմիտասի պող. 2, 4, 6, 8, Կասյան փ. 7 շենքերը, թիվ 63 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-14։00 Գոռավան, Ոսկետափ, Արարատ գյուղերը մասնակի,
10։00-16։00 Սիսավան, Նոր Ուղի, Գինեվատ գյուղերը մասնակի, Վեդու Գինու գործարանի բանավանը և հարակից հանրային բաժանորդները, Դաշտավան, Դարբնիկ, Զորակ, Նիզամի, Դարակերտ, Արգավանդ, Ազատաշեն, Արբաթ, Գեղանիստ, Գետափնյա գյուղերը, Խաչփառ և Ղուկասավան գյուղերը, Մասիս քաղաքի Նոր, 2-րդ թաղամասերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-16:00 Սարալանջ գյուղը,
11։00-14։00 Ջրաբեր, Կապուտան, Հատիս, Զովաշեն գյուղերը, Ջրաբերի ավազահանքերը, «Վիվասել ՄՏՍ», «Յուքոմ» բջջային կայանները և «Զատիկ» մանկատունը,
10:00-11:00 Վարդենիս քաղաքի Արզոյան, Վիկտոր ՀամբարձումյանԻ, Չարենցի, Տիգրան Մեծի, Վազգեն Սարգսյան, Մյասնիկյան փողոցները, Քաղաքապետարանը, «Վիվասել ՄՏՍ», «Յուքոմ», «ԱրմենՏել» բջջային կայանները,
10։00-16։00 Շատվան, Շատջրեք, Գեղամաբակ, Ջաղացաձոր, Նորաբակ, Այրք, Վերին Շորժա, Ներքին Շորժա գյուղերը, «Այրք-1», «Այրք-2» ՓՀԷԿ-երը, «Վիվասել ՄՏՍ», «Յուքոմ», «ԱրմենՏել» բջջային կայանները,
11։00-17։00 Անիի տարածաշրջանի Մարալիկ քաղաքը մասնակի, Հիվանդանոցը, «Սոցիալական» թաղամասը, «Բամբակ-մանվածքային» ֆաբրիկան, «Անի-Մարալիկ» գազալցակայանը, «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային բազան, Ախուրյանի տարածաշրջանի Շիրակ, Կամո, Ջաջուռ, Սարիար, Կրաշեն համայնքները, Ջաջուռ կայանը: