Արցախի ՊԲ-ն արձագանքել է ադրբեջանական ապատեղեկատվությանը. ստերով բարձրացնում են Հասանովի «իմիջը»
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակն արձագանքել է ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կողմից շրջանառության մեջ դրված հորինվածքին, թե հայկական կողմը նպատակ է ունեցել խոցելու այդ երկրի պաշտպանության նախարարին տեղափոխող ուղղաթիռը: Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է ադրբեջանական կողմի տարածած հերթական ապատեղեկատվությանը:
«Երեկ ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կողմից շրջանառության մեջ դրված հերթական հորինվածքն առ այն, թե իբր հայկական կողմը նպատակ ուներ խոցելու այդ երկրի պաշտպանության նախարարին տեղափոխող ուղղաթիռը, իրեն հատուկ պրիմիտիվությամբ «մեկնաբանեց» նաև Հասանովի անձնական հետաքրքրությունները սպասարկող ռազմական ագիտպրոպը: Այս անլուրջ և իրականության հետ որևէ կապ չունեցող ապատեղեկատվությունը պարզապես նպատակաուղղված է լուծելու երկու խնդիր`  նախ արդարացնել ՊԲ ռազմական օբյեկտի վրա մայիսի 15-ին կատարված նախահարձակ գործողությունը և, եր կրորդ՝ սեփական հանրության շրջանում Հասանովի «իմիջը» բարձրացնելու համար ցույց տալ, թե ինչպիսի ծայրահեղ վտանգավոր պայմաններում է գործում շարքային զինկոմից պաշտպանության նախարարի աթոռին հասած նախկին դասալիքը»,- գրել է Հասրաթյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակը նաև հիշեցնում է, որ նույն ագիտպրոպը նույն փութաջանությամբ ամիսներ առաջ Զաքիր Հասանովին  ներկայացնում էր որպես առաջնային գծում «հայկական դիվերսիոն խմբերի դեմ» գործողություններն անձամբ համակարգողի դերում, որի «լավագույն» դրսևորումներից մեկը, թերևս,  փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ նրա ունեցած «փայլուն հաջողությունն» էր: «Հենց այդ օրն էր, որ նույն Հասանովի անմիջական ղեկավարությամբ մշակված հատուկ նշանակության գործողության արդյունքում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը, մարտագծում թողնելով 5 զոհ, ճողոպրեց ելման դիրքեր, իսկ այնուհետև, իր սովորության համաձայն, հայցեց միջազգային կազմակերպությունների միջնորդությունը՝ սեփական դիակները դուրս բերելու համար: Թերևս, սա է իրական Հասանովը, որին տեղափոխող ուղղաթիռը խփելու անհրաժեշտությունը, գոնե այս պահի դրությամբ, դեռևս չկա»,- եզրափակել է Հասրաթյանը: