Հեծանվորդները մրցեցին Հայաստանի խճուղու առաջնության անջատ մեկնարկում
SPORTՀայաստանի խճուղու առաջնության մրցումային առաջին օրը պայքարի մեջ մտան մեծահասակները, երիտասարդները և պատանիները` անջատ մեկնարկ ձևով:
Այս մասին ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավորմարզիչ Արմեն Գյոզալյանը:
Մրցումային առաջին օրը անջատ մեկնարկ ձևում մրցանակակիրներ դարձան մեծահասակներ (25 կմ)` Էդգար Ստեփանյանը (ԲԿՄԱ, 33.54.92 արդյունք), Էդգար Սարգսյանը (Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մարզադպրոց, 36.48.50 արդյունք), Սերգեյ Պողոսյանը («Հայաստան» մարզական ընկերություն, 38.30.56 արդյունք), երիտասարդներ (25 կմ)` Ռոբերտ Խաչատրյանը (Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մարզադպրոց, 35.49.05 արդյո ւնք), Լևոն Լավչյանը («Հայաստան» մարզական ընկերություն, 36. 00.06 արդյունք) և Ժորա Մարգարյանը («Հայաստան» մարզական ընկերություն, 37.59.93 արդյունք), պատանիներ (10 կմ)` Հովհաննես Երանոսյանը (Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մարզադպրոց, 15.08.09 արդյունք), Ամու Ասուպովը (Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մարզադպրոց, 15.35.61 արդյունք), Ջանիկ Գրիգորյանը (Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մարզադպրոց, 15.36.00 արդյունք):
Մրցումային երկրորդ օրը պայքարի մեջ կմտնեն մեծահասակները և երիտասարդները (125 կմ):