Վիգեն Սարգսյանը sms-ների միջոցով Զինծառայողների ապահովագրություն հիմնադրամին նվիրաբերությունների ծավալը բավարար չի համարում
SOCIETYՀունիսի 30-ի դրությամբ Զինծառայողների ապահովագրություն հիմնադրամի կայքի միջոցով հավաքագրվել է 8 մլն 844 հազար դրամ, բանկային փոխանցումների միջոցով` 36 մլն 189 հազար, իսկ կարճ հաղորդագրությունների միջոցով` 252 հազար դրամ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հուլիսի 3-ին Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ կենտրոնական բանկիիրավաբանական վարչության պետ, Հիմնադրամի տնօրեն ՎարուժանԱվետիքյանը: Նրա խոսքով` ամենաշատ նվիրաբերությունները կատարվել են Հայաստանից:
ՀՀ պաշտպանության նախարար, Հիմնադրամի Խորհրդի նախագահ ՎիգենՍարգսյանի դիտարկմամբ` կարճ հաղորդագրությունների միջոցով նվիրաբերությունների թիվը շատ ցածր է: Նրա կարծիքով` այն կատարվող աշխատանքի պակասի արդյունք է: