Անդրանիկ Մարգարյանի անվան երկրորդ ամառային քաղաքական դպրոցը սկսել է աշխատանքները
ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում hուլիսի 6-ին մեկնարկեց ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախաձեռնած Անդրանիկ Մարգարյանի անվան 2-րդ ամառային քաղաքական դպրոցը: Այս տարի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան ամառային քաղաքական դպրոց են ընդունվել 50 երիտասարդներ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀԿ Երիտասարդական կազմակերպությունից:
Ողջունելով ամառային քաղաքական դպրոց ընդունված երիտասարդներին՝ ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը նշեց, որ ոչ ֆորմալ կրթության այս տեսակը բացառիկ հնարավորություն է երիտասարդների համար՝ տարբեր ոլորտների վերաբերյալ կիրառական նոր գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք բերելու տեսանկյունից: ՀՀԿ ԵԿ ղեկավարն ավելացրեց, որ այդ գիտելիքներն ու հմտությունները երիտասարդները կկարողանան հետագայում կիրառել թե՛ քաղաքական, թե՛ երիտասարդական դաշտերում և թե՛ սեփական մասնագիտական գործընթացներում:
Երկշաբաթյա տևողությամբ ամառային քաղաքական դպրոցի շրջանակներում երիտասարդները ձեռք կբերեն ակադեմիական և գործնական գիտելիքներ ու հմտություններ ՀՀ արտաքին և ներքին քաղաքականության, պետական կառավարման համակարգի, ազգային և պետական անվտանգության, հռետորաբանության, քաղաքական PR-ի, մեդիայի հետ աշխատանքի, ինչպես նաև կուսակցության պատմության, գաղափարախոսության, արտաքին կապերի վերաբերյալ: Դասընթացները կվարեն առաջատար մասնագետներ և քաղաքական գործիչներ:
Հավելենք, որ ծրագրի նպատակն է ստեղծել քաղաքական նոր մշակույթ և խթանել նոր մտածողությամբ երիտասարդության ձևավորմանն ու զարգացմանը: