Նարեկ Մանթաշյանը ՍԱՊԾ պետին խնդրում է կետ առ կետ պատասխանել, թե կոնկրետ ո՞ր մեղադրանքը չի համապատասխանում իրականությանը
ՀՀԿ անդամ, ՀՀ ԳՆ Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության «Գոգավան» սահմանային հսկիչ կետի արդեն նախկին պետ Նարեկ Մանթաշյանն անդրադարձել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետ Իշխան Կարապետյանի պարզաբանմանը, թե բոլոր լուրերը ապատեղեկատվություն են, ինչի համար ՍԱՊԾ-ն կդիմի դատարան։
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Մանթաշյանը հայտարարում է, որ ՀՀ ԳՆ ՍԱՊԾ պետ Իշխան Կարապետյանը խախտել է իր աշխատանքային իրավունքը և իրեն պաշտոնից ազատվել անօրինական ձևով:
Նա իր Facebook-ի էջում, մասնավորապես գրել է. «Դիտեցի ՀՀ ԳՆ ՍԱՊԾ պետ Իշխան Կարապետյանի հարցազրույցը և անկեղծ ասած հարցերիս ու խնդիրների շարանը ավելի է ընդլայնում, լավ կարող է արդյոք պետական այդպիսի լուրջ կառույցի ղեկավարը իրավագիտակցություն չունենալ այս աստիճան:
Սկսեմ իմ բարձրացրած այն խնդիրներից, որոնք ըստ պարոն Կարապետյանի ապատեղեկատվություն են, կխնդրեմ կետ առ կետ պատասխանել, թե կոնկրետ, որ կետը չի համապատասխանում իրականությանը
1. Հայտարարել եմ, որ ինձանից դիմում վերցվել է մայիսի 31-ին, եթե պատրաստ եք և դեմ չեք, ես նույնիսկ պատրաստ եմ ձեռագրաբանական փորձաքննության ծախսերը ինքս հոգալ և դիմումս տանել փորձաքննության