Երևանում հուլիսի 29-ին կանցկացվի համաքաղաքային շաբաթօրյակ
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային  խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին զեկուցվել է, որ ավարտին են մոտենում համաքաղաքային շաբաթօրյակի նախապատրաստական աշխատանքները, որը կանցկացվի հուլիսի 29-ին:
Քաղաքապետը հանձնարարել է ևս մեկ անգամ իրազեկել և ապահովել քաղաքապետարանի աշխատակազմի, ենթակայության ներքո գտնվող կազմակերպությունների, ինչպես նաև մեր համաքաղաքացիների և շահագրգիռ բոլոր կառույցների ակտիվ մասնակցությունը համաքաղաքային այս միջոցառմանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Վերջին տարիների փորձը ցույց է տալիս, որ մեր համաքաղաքացիներն իսկապես սիրով են արձագանքում մեր կոչին: Տարեցտարի ավելանում է շաբաթօրյակին մասնակից անհատների, պետական և մասնավոր կառույցների ներկայացուցիչների թիվը: Իմ շնորհակալությունը հայտնելով բոլոր նրանց, ովքեր մշտապես մասնակցում են համաքաղաքային այս նախաձեռնությանը, մեր բոլոր սրտացավ երևանցիներին, ովքեր ուզում են Երևանը տեսնել մաքուր,  կոչ եմ անում ակտիվորեն մասնակցել նաև հուլիսի 29-ի շաբաթօրյակին», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ աշխատակազմի բնապահպանության վարչության պետը նաև զեկուցել է, որ ի կատարումն քաղաքապետի հանձնարարականի՝ շարունակվում է խստացված հսկողությունը մայրաքաղաքի ընդհանուր օգտագործման կանաչապատ այն տարածքներում, որտեղ հրդեհների առաջացման վտանգ կա: Միաժամանակ նշվել է, որ զբոսայգիներում և ընդհանուր օգտագործման բոլոր տարածքներում շարունակվում են մաքրման, խոտհնձի, ծառերի բուժման և ձևավորման, ինչպես նաև ծաղկապատման աշխատանքները: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակել ընդհանուր օգտագործման կանաչ տարածքների պահպանման ու խնամքի աշխատանքները՝ հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահելով մասնավորապես ծաղկապատ տարածքները: