Հատուկ նշանակության փրկարարները պարգևատրվել են անբասիր ծառայության համար
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության  փրկարար ծառայության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի մի խումբ աշխատակիցներ հուլիսի 25-ին պարգևատրվել են մեդալներով։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից, որի հաղորդագրության մեջ նաև նշված է. «1997թ. ՀՀ կառավարության սեպտեմբերի 4-ի որոշմամբ ստեղծվում է արագ արձագանքման փրկարարական ջոկատը:
Փրկարարների առաջին պրոֆեսիոնալ ջոկատը, որի հիմքի վրա հետագայում ստեղծվեց Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնը (ՀՆՓԱԻԿ): Այս կենտրոնում ծառայություն են իրականացնում առավել հմուտ և բարձրակարգ պատրաստվածություն ունեցող բազմապրոֆիլ փրկարարներ, ովքեր փրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում առավել վտանգավոր և բարդ իրավիճակներում, և ոչ միայն հայրենիքում, այլև՝ արտերկրում: Կենտրոնի փրկարարների գերակշիռ մասն ունի միջազգային որակավորում և ընդգրկված է ՄԱԿ-ի միջազգային որոնողափրկարարական խորհրդատվական խմբի (INSARAG) ջոկատում:
ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն, փ/ծ գնդապետ Մուշեղ Ղազարյանը երկարամյա անբասիր ծառայության և ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու կապակցությամբ ՀՀ ԱԻ նախարարության «Անբասիր ծառայության համար 10 տարի» 3-րդ աստիճանի մեդալ հանձնեց ՀՆՓԱԻԿ`