Վանաձորի ԲԿ-ի մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքը մրցույթով կհագեցվի բժշկական սարքավորումներով և կահույքով
ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից՝ ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի համաֆինանսավորմամբ իրականացվող վարկային ծրագրի շրջանակներում՝ հայտարարվել են Վանաձորի ԲԿ-ի մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքի համար բժշկական սարքավորումների և բժշկական կահույքի ձեռքբերման մրցույթներ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հաղորդագրության մեջ նշված է. «2014թ. մեկնարկել է Վանաձորի նոր բժշկական կենտրոնի շինարարությունը։ Հիվանդանոցային մասնաշենքի կառուցման և տարածքի  բարեկարգման աշխատանքներն իրականացվում են ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեի ծրագրերի շրջանակում, իսկ ծննդատան կառուցումը` «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ։ Երկու մասնաշենքի գույքով կահավորումը և սարքավորումներով հագեցումն իրականացվում է ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից՝ ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի համաֆինանսավորմամբ իրականացվող վարկային ծրագրի շրջանակներում։
Այս փուլում հայտարարվել են մրցույթներ Վանաձորի ԲԿ-ի մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքի համար բժշկական սարքավորումների և բժշկական կահույքի ձեռքբերման նպատակով։
Պայմանագրի անվանումը` «Վանաձորի ԲԿ ՓԲԸ-ի մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքի համար բժշկական սարքավորումներ և բժշկական կահույք
Մրցույթ  թիվ- CR4/NCB/B-G/017-17
Վանաձորի ԲԿ ՓԲԸ-ի մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքի համար բժշկական սարքավորումներ և բժշկական կահույքի մրցույթին մասնակցելու հայտերը կարող են ներկայացվել մեկ կամ մի քանի պայմանագրերի համար, ինչպես նշված է մրցութային փաստաթղթերում:
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Առողջապահական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկը հրավիրում է մրցույթի իրավասու մասնակիցներին մրցութային առաջարկներ ներկայացնել  հետևյալ ապրանքները մատակարարելու համար՝